< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Czytelnia Naukowa

Czytelnia Naukowa gromadzi i udostępnia książki, głównie naukowe, pod kątem kształcenia osób  dorosłych, studentów i uczniów. Oferuje zbiory z różnych dziedzin wiedzy, szczególnie z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych, czy politycznych.

Czytelnia posiada kolekcję piśmiennictwa związaną z historią i teraźniejszością miasta Grodziska Mazowieckiego i regionu grodziskiego. Zbiory Kartoteki Regionalnej obejmują książki, broszury i czasopisma, dokumentujące dorobek kulturalny, społeczny i gospodarczy powiatu grodziskiego. Z  materiałów tych można korzystać tylko na miejscu. Czytelnicy mają dostęp poprzez stronę internetową do  Kartoteki Regionalnej Powiatu Grodziskiego tworzonej na bieżąco. Oprócz opisów bibliograficznych sukcesywnie dołączona  jest cyfrowa postać materiału.

Uzupełnieniem pozycji książkowych jest prasa. W zasobach Czytelni znajduje się ponad 30 tytułów czasopism , które (poza bieżącymi numerami) można wypożyczyć do domu. Są to głównie periodyki  o tematyce ogólnej , społeczno-politycznej i kulturalnej.

Czytelnia posiada 3 stanowiska komputerowe dostępne dla użytkowników, z możliwością drukowania i kserowania. Placówka oferuje bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Biblioteka umożliwia także korzystanie z Platformy Internetowej IBUK Libra, serwisu z e- książkami, dostępnego on-line. Baza zawiera ponad 1000 książek z różnych dziedzin. Z Czytelni IBUK można korzystać również w domu, wystarczy tylko odebrać w bibliotece swój indywidualny kod PIN. Warunkiem korzystania z IBUKA jest zapisanie się do biblioteki.