Dyskusyjny Klub Książki

Data publikacji: 05/10/2021

 

Po długiej przerwie, wraca Dyskusyjny Klub Książki! Zapraszamy wszystkich wielbicieli literatury, bez względu na gusta czytelnicze. Zapewniamy miłe wieczory spędzone z książka i kawą, które są okazją do zawarcia nowych znajomości!

 

Dyskusyjne Kluby Książki mają charakter inkluzywny. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. Dlatego też klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.

Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat.  Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się  z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.    

Kluby mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 października o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. 3 Maja 57, sala Cichej Pracy). Nie będziemy jeszcze omawiać żadnej lektury.

Chcemy Was poznać, porozmawiać o Waszych oczekiwaniach i potrzebach. Zapewniamy pyszną kawę i nieformalną atmosferę!

Gościem specjalnym będzie Katarzyna Kowalewska, nasza wieloletnia Czytelniczka, uczestniczka Dyskusyjnego Klubu Książki, mieszkanka Grodziska Mazowieckiego, która ma na swoim koncie kilka wydanych książek! Zapraszamy na stronę Autorki oraz do wypożyczania jej książek w naszej bibliotece. Cieszmy się, że wśród uczestników Klubu są osoby, które związały swoją zawodową drogę z literaturą. Jaką rolę w życiu autora i wielbicielki książek może spełniać lokalna biblioteka? O to zapytamy Kasię!

Katarzyna Kowalewska to wielbicielka książek, która potrafi czytać, idąc chodnikiem i się przy tym nie przewrócić. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim z mężem, córką i dwoma psami, z których jeden nieustannie wyleguje się w słońcu, a drugi bez przerwy psoci. Kocha lato, morze, punk rocka oraz grę w badmintona. Zaczynała jako felietonistka dla portalu sportowego. Zadebiutowała powieścią łotrzykowską „Pijany skryba”. Jej opowiadania ukazały się w antologiach: „Autostop(y). Dziesięć opowiadań o wolności”, „Obiecaj”, „Bierz mnie”, „Memento” oraz „Czytanie ziemi”. Akcję najnowszych powieści obyczajowych „Pudełko z pamiątkami” i “Podmiejski na koniec świata” umieściła w Grodzisku, by odwdzięczyć się miastu za jej serdeczne przyjęcie w swoich gościnnych progach.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl