< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Zajęcia w sali Youmedia

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia edukacyjne do grodziskiej Mediateki z zakresu: robotyki, programowania urządzeń i druku 3D. Do strefy nowych technologii - Youmedia. Zapraszamy dzieci od lat 4. Zajęcia edukacyjne z elementami zabawy trwają 50 minut. Na zajęcia nie są prowadzone zapisy – dziecko może dołączyć w każdej chwili.

Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu ponieważ programowanie to rozwój logicznego myślenia i kreatywnego poszukiwania rozwiązań.

Urządzenia na których pracujemy:

 

Robot Photon – nauka poprzez interfejsy programowania – aplikacje dedykowane na pięciu poziomach zaawansowania. Uczestnicy zajęć uczą się kodować ruchy robota, poznają także pojęcie funkcji ”jeżeli” oraz programują działania sensorów (czujników), które umożliwią interakcję z robotem. Nauka z tabletem.

 

InO-Bot – nauka przy użyciu obiektowego języka Scratch. Stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania. Praca przy komputerze.

 

Modelowanie 3D to nauka myślenia przestrzennego, kształtowanie postaw "design-thinking". Pokazujemy uczniom jak wygląda proces od koncepcji, poprzez prototypowanie aż do realizacji projektu. Korzystamy także z długopisów 3D.

 

Urządzenie: Przenośnik sortujący – nauka zaprogramowania czujników (sensorów), które będą m.in. rozpoznawać wielkość (gabaryt) elementów położonych na taśmociągu. Praca w komputerze.

Urządzenie: Ramię robota z chwytem oraz ploter rysujący – nauka określania położenia ramienia robota wraz z zaprogramowaniem sekwencji ruchów. Dzieci dowiedzą się jak działają nowoczesne magazyny oraz jak pracuje ”mechaniczny malarz”. Praca w komputerze.

 

Gaming to szeroko pojęta rozrywka w czasie wolnym od nauki. W godzinach popołudniowych zapraszamy do skorzystania z:

- Wielokierunkowej bieżni rozszerzonej rzeczywistości (VR) Virtuix Omni. Rozrywka polega na graniu w gry trójwymiarowe (3D) przy wsparciu bieżni kontrolującej położenie ciała. Przeznaczone dla dzieci od 120 cm wzrostu i osób dorosłych do 100 kg wagi ciała.

- Konsoli XBOX One S z grami sportowymi: FIFA19 (piłka nożna), Forza Horizion 4 (wyścigi samochodowe);  tanecznymi: Just Dance 2019; przygodowymi: Never Alone, Celeste HD; zręcznościowymi: Race The Sun, HUE a także z tytułami umożliwiającymi podzielenie ekranu celem lokalnej gry wieloosobowej: GRIP, Rocket League oraz kultowe tytuły LEGO. Ofertę gier stale poszerzamy.

 

Wspólne granie integruje, uczy kultury wygrywania i ponoszenia porażki, dzielenia się przestrzenią oraz zdrowej rywalizacji.

 

Zajęcia w sali Youmedia

 

Robotyka z Minecraft: intuicyjna nauka logicznego myślenia i programowania w środowisku gry wirtualnej Minecraft.

Programowanie Robotów Photon: zabawa interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz szereg funkcji wprowadza dzieci w świat logiki i nowych technologii.

Konstrukcje LEGO WeDo: nauka zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania i jednoczesny rozwój zdolności motorycznych i umiejętności poznawczych. Wszystko to podczas zabawy klockami LEGO.

Wargaming: gry offline (bez komputera) strategiczne w klimacie sci-fi lub fantasy dla dzieci od lat 8. Podczas zajęć dzieci i młodzież kreują postaci i sterują nimi tak, jakby grali w grę wirtualną. Wargaming jest odpoczynkiem od klasycznych gier komputerowych.

***

Zajęcia dla osób niepełnosprawnych: współpraca z lokalnymi instytucjami pracującymi z grupami osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zajęć poznają działanie i zastosowanie nowych technologii w życiu codziennym, programują maszyny i urządzenia ruchome, przenoszą się w świat trójwymiarowy lub poznają czym jest druk 3D. W Sali Youmedia uczestnicy zajęć biorą aktywny udział w spotkaniu a miejsce pozwala na swobodną naukę poprzez zabawę.*

Robotyka w Twojej szkole i przedszkolu! Na zajęcia z robotyki i druku 3D zapraszamy szkoły podstawowe a Wasze przedszkole odwiedzą nasi mobilni edukatorzy.*

KALENDARZ TYGODNIOWY

Poniedziałek 

18:00-18:50 Robotyka Minecraft (od lat 9)

Wtorek

DZIEŃ ROBOTA YOUMIKA: BEZ GIER WIRTUALNYCH 10:00-17:00

Zapraszamy do obserwacji procesu druku 3D, zabawy robotami Photon, programowania urządzeń DEGEN SYSTEMS, zabawy przy stole multimedialnym

18:00-18:50 Programowanie robotów Photon/Konstrukcji LEGO WeDo 2.0 (od lat 7)

Środa

15:00-15:50 Programowanie robotów Photon/Konstrukcji LEGO WeDo 2.0 (od lat 7)

Czwartek

9:00-12:00 Zajęcia dotyczące nowych technologii dla osób niepełnosprawnych (zapisy)*

15:00-17:00 Kinogranie dla młodzieży: seans filmowy

Piątek

16:00-17:30 WARGAMING - gry strategiczne offline

W każdą sobotę w Sali Youmedia czekają na Was różne wydarzenia cykliczne – śledźcie nasze media społecznościowe!

*na zajęcia obowiązują zapisy osobiście, telefonicznie lub e-mail: p.wasilewski@biblioteka.grodzisk.pl