< >
Zadzwoń lub napisz do nas!
22 120 29 00

 

Lekcje biblioteczne dla dzieci

Zapraszamy na atrakcyjne lekcje biblioteczne organizowane w Oddziale dla dzieci w Mediatece i w Pawilonie Kultury! 

Oddział dla dzieci:

Zapisy Maria Zdrojewska: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

Ławka z książkami w szkole: akcja promująca bibliotekę mająca na celu zachęcenie i informowanie uczniów o zasobach i ofercie bibliotecznej. W każdej szkole planujemy dzień dyżuru podczas którego bibliotekarze będą animować czytać i opowiadać o bibliotece.

Wokół książki: edukacja  czytelnicza dla szkół. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół w każdą środę. Czas trwania spotkań od 45 min do 60 minut. Proponujemy  spotkania i lekcje biblioteczne. Obowiązują zapisy.

Biblioteczny przewodnik: spotkanie, podczas którego odbiorcy   zapoznają się z ofertę biblioteczną, zbiorami, katalogami, zdobędą praktyczne umiejętności korzystania z nich. Obowiązują zapisy.

Czytanie jest ważne: spotkania dla dzieci, podczas których uczniowie tworzą własny kodeks poszanowania książki, poznają zalety  czytania książek, zasady korzystania z biblioteki oraz zapoznają się z nowościami książkowymi. Obowiązują zapisy.

Godzina z bajką: głośne czytanie połączone z warsztatami plastycznymi. Obowiązują zapisy.

Walizka pełna książek: oferta spotkania z dziećmi, które uczęszczają  do szkół na terenie gminy Grodzisk Mazowieckiego. Podczas spotkań  na terenie szkoły prezentujemy nowości książkowe , głośno czytamy i zapraszamy do biblioteki. Obowiązują zapisy.

Poznaj autora! Cykl spotkań dla dzieci i młodzieży, na których poznają autorów książek oraz ich twórczość.

Lekcje biblioteczne dla przedszkoli.

Agnieszka Pelc a.pelc@biblioteka.grodzisk.pl

Pociąg do książek: oferta edukacyjna, skierowana do przedszkoli. Poniedziałkowe spotkania w bibliotece, podczas których grupy przedszkolne zwiedzają “pociągiem” wnętrza biblioteki, zapoznają się z jej ofertą, dowiadują się jak zostać czytelnikiem, oglądają ciekawe książki, a także spędzają czas na wspólnym czytaniu.

Kiedy: w poniedziałki.

Dla kogo: grupy przedszkolne, obowiązują zapisy.

Pawilon Kultury:

Edukacyjny czwartek, czyli lekcje biblioteczne dla przedszkoli i szkół. Zapisy bezpośrednio, pod numerem telefonu: 22 100 58 70 lub mailowo: k.uszynska@biblioteka.grodzisk.pl

Programy edukacyjne:

 

Moja księga lektur: program skierowany do uczniów klas I-III. Podczas comiesięcznych spotkań dzieci wypożyczają książki z biblioteki a następnie opisują je i robią ilustracje w księdze lektur . Na koniec semestru ogłosimy laureatów którzy przeczytali i zrecenzowali największą liczbę  książek.

 

Pociąg do biblioteki: program skierowany dla przedszkoli i uczniów klas I. Dzieci w czasie spotkania w bibliotece tworzą pociąg którym zwiedzają  poszczególne działy i miejsca w bibliotece a podczas postoju są one omawiane.

 

Biblioteczni  detektywi: program skierowany dla uczniów klas VI –VIII. Młodzież podczas warsztatów bibliotecznych pracując przy komputerze poznaje tajniki katalogu oraz w praktyce uczy się wyszukiwania książek.

 

Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość przygotowania lekcji  na określony temat, będącej uzupełnianiem edukacji szkolnej. Informacje i  zapisy Maria Zdrojewska (Mediateka): m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl i Karina Uszyńska (Pawilon Kultury, przy ul. Westfala 3): k.uszynska@biblioteka.grodzisk.pl