Redakcja "Bibliotecznego Co Nieco" ogłasza konkurs na gazetkową maskotkę. Wybierzemy najlepszy projekt, który zostanie uszyty i będzie reprezentował nasz magazyn.
Poniedziałek, 12 Grudnia 2016, 12:22:26 | Czytaj całość >>
Dzisiaj odwiedzili nasz Oddział dla dzieci uczniowie klasy III c ze szkoły podstawowej nr 4. Mówiliśmy dużo o ulubionych książkach, wspólnie oglądaliśmy najciekawsze i najnowsze książki z naszych zbiorów. Rozwiązywaliśmy biblioteczną krzyżówkę i na zakończenie głośno przeczytaliśmy najnowszą książkę R. Jędrzejewskiej – Wróbel „Praktyczny Pan”.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 15:53:16 | Czytaj całość >>
Coraz bliżej Święta, więc dzieci przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja! Wyprodukowaliśmy śnieg, aby jego sanie bezpiecznie ślizgały się po grodziskich dachach.Oprócz tego dzisiaj przeciskaliśmy się przez komin, poznaliśmy rytm reniferowych kopyt i... jesteśmy przygotowani, żeby smacznie ugościć Gościa w wigilijną noc! Na dzisiejszych zajęciach Bajania dzieci wykonały koszyki na ciastka dla Świętego Mikołaja.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 15:49:51 | Czytaj całość >>
Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowanego podczas wczorajszego Przystanku Historia, który został opublikowany w czwartkowym Kurierze Mazowieckim.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 09:43:37 | Czytaj całość >>
W czwartek w bibliotece odbył się Przystanek Historia, w którym wzięli udział uczniowie grodziskiego gimnazjum nr 3 i technikum nr 2. Spotkania były poświęcone 35. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. Edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pani Edyta Gula i pan Marcin Łaszczyński poprowadzili wykłady i warsztaty pt. "Trzynastego grudnia roku pamiętnego...- poezja stanu wojennego" oraz "Orła WRON-a nie pokona, czyli rzeczywistość szkolna lat osiemdziesiątych". Uczniowie z przejęciem słuchali o wydarzeniach sprzed 35 lat, a przygotowane przez nich gazetki doskonale odzwierciadlały klimat tamtych dni.
Czwartek, 08 Grudnia 2016, 15:41:45 | Czytaj całość >>