Coraz bliżej Święta, więc dzieci przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja! Wyprodukowaliśmy śnieg, aby jego sanie bezpiecznie ślizgały się po grodziskich dachach.Oprócz tego dzisiaj przeciskaliśmy się przez komin, poznaliśmy rytm reniferowych kopyt i... jesteśmy przygotowani, żeby smacznie ugościć Gościa w wigilijną noc! Na dzisiejszych zajęciach Bajania dzieci wykonały koszyki na ciastka dla Świętego Mikołaja.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 15:49:51 | Czytaj całość >>
Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowanego podczas wczorajszego Przystanku Historia, który został opublikowany w czwartkowym Kurierze Mazowieckim.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 09:43:37 | Czytaj całość >>
W czwartek w bibliotece odbył się Przystanek Historia, w którym wzięli udział uczniowie grodziskiego gimnazjum nr 3 i technikum nr 2. Spotkania były poświęcone 35. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. Edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pani Edyta Gula i pan Marcin Łaszczyński poprowadzili wykłady i warsztaty pt. "Trzynastego grudnia roku pamiętnego...- poezja stanu wojennego" oraz "Orła WRON-a nie pokona, czyli rzeczywistość szkolna lat osiemdziesiątych". Uczniowie z przejęciem słuchali o wydarzeniach sprzed 35 lat, a przygotowane przez nich gazetki doskonale odzwierciadlały klimat tamtych dni.
Czwartek, 08 Grudnia 2016, 15:41:45 | Czytaj całość >>
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w 2016 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pawilonie Kultury. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Simone de Beauvoir pt. "Pewnego razu w Moskwie". Szczególnie gorąco zapraszamy Panów, gdyż dotychczas klub spotyka się jedynie w kobiecym gronie. Nie tracimy jednak nadziei, że w Grodzisku Mazowieckim są panowie, którzy czytają. Do zobaczenia 15 grudnia (czwartek) o 17.00.
Środa, 07 Grudnia 2016, 11:51:33 | Czytaj całość >>
W poniedziałek, podczas cotygodniowego spotkania członkowie Klubu Seniora wzięli udział w warsztatach decoupage. Pod czujnym okiem Marioli Goździkowskiej przygotowywali ozdoby świąteczne, a efekty ich pracy możecie podziwiać w rozwinięciu tej wiadomości :)
Środa, 07 Grudnia 2016, 10:59:58 | Czytaj całość >>