Do czytania we wrześniowym słońcu polecają się nowości książkowe w Pawilonie Kultury :) Warto zwrócić uwagę na nowe biografie, szczególnie na premierę sprzed kilku dni "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście", czy też książki-finalistki tegorocznej nagrody Nike ("Tatuaż z tryzubem" i "Uprawa roślin południowych metodą Miczurina"). Na poprawę humoru proponujemy przezabawne powieści: "Seniorzy w akcji", czy "Korponinja", a dla czytelników łaknących mocnych wrażeń na półkach czekają m. in.: "Zakładnik ISIS", rekomendowane przez S. Kinga "Pustki", "Czasem warto zabić" (książka nad której ekranizacją pracuje teraz A. Holland). Serdecznie zapraszamy :)
Czwartek, 15 Września 2016, 15:06:10 | Czytaj całość >>
W oddziale dla dzieci odbyły się pierwsze, integracyjne zajęcia z Głośnego Czytania. Przeczytaliśmy opowieść „Rita i Cosiek”. Książkę napisał Jean-Philippe Arrou-Vignod, a zilustrował ją Olivier Tallec. Dzieci oglądały też nowości książkowe, w których mowa jest o przyjaźni. Następnie tworzyły w parach rysunki, na których miały pokazać, jakie uczucia łączą Ritę i Cośka. W tym roku szkolnym na zajęcia zapraszamy w godz. 16.30-17.30.
Czwartek, 15 Września 2016, 14:59:15 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na 6.edycję Dnia Sąsiada, która odbędzie się w niedzielę 25 września w godz. 13:00 - 17:00 przed Pawilonem kultury i w hali sportwej przy ul. Wetsfala 3. W tym roku będzie królowało gotowanie, a naszym gościem będzie mistrz kulinarny Robert Sowa. Zapowiada się więc Dzień Sąsiada... od kuchni. Tym bardziej, że w szranki staną też mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, którzy wezmą udział w Sąsiedzkim Turnieju Kulinarnym. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych :) Czekamy na Was :)
Czwartek, 15 Września 2016, 14:46:16 | Czytaj całość >>
Czytak to propozycja dla osób niewidomych i słabowidzących, która już od paru miesięcy jest dostępna dla naszych czytelników. Do katalogu książek dodaliśmy kilkanaście nowych tytułów. Zapraszamy!
Środa, 14 Września 2016, 09:56:59 | Czytaj całość >>
Już 14 września zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym Głośne Czytanie w oddziale dla dzieci na ul. Spółdzielczej 9! Przeczytamy zabawną książkę "Rita i Cosiek". Autorem opowieści jest Jean-Philippe Arrou-Vignod, który napisał znane wielu młodym czytelnikom "Jaśki". Zapraszamy w godz. 16.30-17.30. W tym czasie nie wypożyczamy książek.
Wtorek, 13 Września 2016, 08:31:24 | Czytaj całość >>