To hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który już po raz piętnasty organizuje Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Poniedziałek, 30 Maja 2016, 12:56:11 | Czytaj całość >>
Zapraszamy najmłodszych z rodzicami na wesołą wymianę zabawek, książek, sprzętu sportowego i innych niepotrzebnych rzeczy. Bawimy się 4 czerwca w Parku Skarbków. Ideą tego przedsięwzięcia jest wymiana różnego rodzaju rzeczy, które nam są już niepotrzebne, ale innym mogą się jeszcze przydać i być źródłem wielu radości i niezapomnianych chwil :).
Poniedziałek, 23 Maja 2016, 20:19:56 | Czytaj całość >>
Na ostatnim w tym roku szkolnym Przystanku Eksperyment w Pawilonie Kultury gościliśmy dzieci z wielu grodziskich szkół. Uczniowie Szkoły Specjalnej w Grodzisku Mazowieckim, szkoły w Książenicach, Adamowiźnie oraz grodziskiej "Dwójki" wykonali perfumy dla swoich Mam na zbliżający się Dzień Matki. Uczestnikom zajęć dziękujemy za aktywną obecność i udział w tegorocznych spotkaniach.
Poniedziałek, 23 Maja 2016, 20:05:05 | Czytaj całość >>
Zapraszamy po długo oczekiwane nowości książkowe do Pawilonu Kultury. Mamy nowe książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży. To premiery wydawnicze, ale też spełnienie oczekiwań naszych czytelników w ramach akcji: "Pytamy gości, jakie chcą nowości".
Niedziela, 22 Maja 2016, 11:00:15 | Czytaj całość >>
Reprezentacja naszej Biblioteki zajęła IV miejsce w I Grodziskich Regatach Żeglarskich im. Leonida Teligii o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego w Sztynorcie :)
Niedziela, 22 Maja 2016, 10:57:50 | Czytaj całość >>