"Zza drzewa wyszedł wielki i paskudny wilk... - Dokąd idziesz, czerwony kapturku? zapytał. -Nie jestem czerwony Kapturek. Jestem Maciej Wędrowycz - odpowiedział malec z godnością. - Z tych Wędrowyczów? - przeraził się wilk." To cytat z "Kronik Jakuba Wędrowycza" autorstwa Andrzeja Pilipiuka, który dzisiaj był gościem grodziskiej biblioteki. Pisarz spotkał się z uczniami grodziskich szkół ponadgimnazjalnych.
Wtorek, 18 Października 2016, 22:42:36 | Czytaj całość >>
Biblioteka Publiczna i grupa nieformalna "aktywatorium" zapraszają na spacer z przewodnikiem po grodziskim Starym Cmentarzu.
Wtorek, 18 Października 2016, 21:53:47 | Czytaj całość >>
W dniach od 10 do 13 października br. odbyły się biblioteczne spotkania z uczniami szkoły im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Podczas lekcji , które przeprowadzone zostały w bibliotece szkolnej, zaprezentowaliśmy dzieciom najciekawsze i najładniejsze książki z naszych zbiorów,...
Wtorek, 18 Października 2016, 21:49:36 | Czytaj całość >>
12 października w Pawilonie Kultury odbyło się kolejne już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,które tym razem poświęcone zostało książce Paolo Sorrentino pt. "Młodość". Sorrentino jest znanym włoskim reżyserem filmowym, "Młodość" to jego debiut literacki, zdaniem klubowiczek całkiem udany. Ta minipowieść (a może raczej scenariusz filmowy?) była doskonałym pretekstem do snucia rozmów o przemijaniu, pamięci, związkach, miłości, przyjaźni i wyborach życiowych. DKK spotyka się raz w miesiącu w PK. Zapraszamy!
Czwartek, 13 Października 2016, 14:20:00 | Czytaj całość >>
W środę w oddziale dla dzieci czytaliśmy – "Laszlo boi się ciemności" i "Piwnice. Zagadki spod podłogi". Rozmawialiśmy też o własnych lękach i poszukiwaliśmy sposobów na radzenie sobie z nimi. Jednym z nich stały się wykonane przez nas Odstraszki. Na kolejne zajęcia zapraszamy do biblioteki w środę o 16.30.
Czwartek, 13 Października 2016, 13:20:32 | Czytaj całość >>