Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej Mój Lapbook w Oddziale dla Dzieci. Na konkurs wpłynęło 55 prac uczniów ze szkół podstawowych klas II i III. Nagrodzono i wyróżniono wszystkich uczestników w następujących kategoriach: sport, państwa świata, literatura, wojsko, przyroda, zwierzęta oraz kategoria różne. Zobaczcie sami jakie świetne prace zrobiliście. Lapbook to doskonała forma edukacyjna. Polecamy :)
Piątek, 13 Maja 2016, 05:12:09 | Czytaj całość >>
Zakończyliśmy właśnie akcję "Mobilna Biblioteka - z książką zawsze jest po drodze!". Na początek na rowerach, a na zakończenie czerwonym, angielskim autobusem przemierzaliśmy ulice Grodziska Mazowieckiego. Przejechaliśmy parę ładnych kilometrów, spotkaliśmy wielu życzliwych ludzi, zyskaliśmy nowych czytelników, wypożyczyliśmy książki, świetnie bawiliśmy się z przedszkolakami z Przedszkola nr 4 im. Króla Maciusia. Dziękujemy za miłe spotkania na trasie Mobilnej Biblioteki :)
Środa, 11 Maja 2016, 08:41:10 | Czytaj całość >>
W związku z zaangażowaniem Pawilonu Kultury w realizację Tygodnia Rodziny wraz ze Związkiem Dużych Rodzin 3 plus, wszystkie zajęcia (z wyjątkiem Przystanku Eksperyment w czwartek 19 maja) animacyjne i spotkania w tygodniu 16-20 maja są odwołane. Zapraszamy do udziału w zajęciach z cyklu Rodzicielstwo Bliskości, które będą miały miejsce w sali lustrzanej w Pawilonie Kultury.
Wtorek, 10 Maja 2016, 08:59:33 | Czytaj całość >>
W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się dziś spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, który zaprosił swoich czytelników do dyskusji o literaturze. Przy kawie i herbacie prowadzone były rozmowy na temat tego, czego młodzi odbiorcy oczekują od dobrej książki i jakie gatunki literackie lubią najbardziej. Autor udowodnił, że wśród tak wielu napisanych przez siebie tytułów, każdy jest w stanie znaleźć coś interesującego. Nie zapomniano również o jego najnowszej powieści, „Więcej niż klub”. Czytelnicy byli zachwyceni. Ilość sprzedanych książek i długie kolejki po autograf dowiodły, jak wielu fanów ma pisarz.
Wtorek, 10 Maja 2016, 08:17:31 | Czytaj całość >>
W ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2016 r., odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską. Artystka opowiadała o swojej książce „Malina cud-dziewczyna”, o dzieciństwie i niesamowitych miejscach, które można odwiedzić w Milanówku. Zaprosiła dzieci do zabawy i zarażała je swoim śmiechem. Katarzyna Pakosińska wzięła też udział we wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu na Lapbook. Wszystkim dzieciom dziękujemy za piękne prace i gratulujemy nagród oraz wyróżnień. Przed spotkaniem z autorką dzieci z Grupy Teatralnej "Trzy Dzwonki" ze Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie wystawiły zabawną sztukę "Zabawa w Śpiącą Królewnę". To jeszcze nie koniec Tygodnia Bibliotek. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych atrakcjach zaplanowanych na Tydzień Bibliotek.
Poniedziałek, 09 Maja 2016, 09:02:27 | Czytaj całość >>