Informujemy, że w dniach 27 czerwca - 8 lipca Biblioteka przy ul. Spółdzielczej 9 będzie nieczynna. W czasie letnich wakacji po książki, audiobooki i filmy wybierajcie się do nas od poniedziałku do piątku, ponieważ w soboty biblioteka i Pawilon Kultury będą zamknięte.
Poniedziałek, 06 Czerwca 2016, 13:07:09 | Czytaj całość >>
Informujemy, że od dnia 6 czerwca nastąpi przerwa w ofercie animacyjnej Pawilonu Kultury. Zapraszamy we wrześniu :) Klub Seniora i zajęcia szachowe odbywają się bez zmian.
Poniedziałek, 06 Czerwca 2016, 12:34:36 | Czytaj całość >>
Zapraszamy wszystkie dzieci na pokaz Iluzjonisty Apollino oraz wróżki Iwony, który odbędzie się w piątek 3 czerwca o godzinie 19:00 w hali sportowej przy ul. Westfala 3.
Środa, 01 Czerwca 2016, 14:12:02 | Czytaj całość >>
Rozmawiałyśmy o książce pt. "Byle dalej. W 888 dni dookoła świata" M. Owczarek i B. Skowrońskiego. Książka jest relacją z ponad dwuletniej wyprawy dwójki bohaterów, którzy odwiedzili najciekawsze miejsca naszego globu. Była również doskonałą okazją do dyskutowania o różnych modelach podróżowania, zaintrygowała i zainspirowała do samodzielnego odkrywania pięknych zakątków świata. Omawiana publikacja podobała się wszystkim, chociaż nie wszyscy są fanami literatury podróżniczej. Ciekawe, czy tak będzie 28 czerwca na kolejnym spotkaniu? Zapraszamy wszystkich, którzy lubią książki i lubią o nich rozmawiać.
Poniedziałek, 30 Maja 2016, 14:47:25 | Czytaj całość >>
To hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który już po raz piętnasty organizuje Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Poniedziałek, 30 Maja 2016, 12:56:11 | Czytaj całość >>