Trwa projekt "Historyczne 15 minut" realizowany przez grodziską Bibliotekę Publiczną wspólnie z Willą Radogoszcz i Radiem Bogoria. W ramach działań zapraszamy w piątek 4 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Anną Potocką, która przybliży nam tajemnice dworu w Jordanowicach. Projekt jest realizowany dzięki środkom Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Wstęp wolny!
Poniedziałek, 31 Października 2016, 09:38:19 | Czytaj całość >>
Pawilon Kultury jako 1 z 500 bibliotek w Polsce otrzymał wyjątkową pozycję książkową. "Finansowy ninja" to książka Michała Szafrańskiego, który jest autorytetem w dziedzinie mądrego oszczędzania i nagradzanym blogerem. Nasza Biblioteka otrzymała publikację w ramach programu "Biblioteka 500+", który ogłosił autor książki. Dziękujemy Czytelnikom, którzy zgłosili właśnie naszą bibliotekę :) Zapraszamy do wypożyczania.
Czwartek, 27 Października 2016, 12:26:31 | Czytaj całość >>
Kudłaty miś Grrufalo był bohaterem środowego czytania dla dzieci w bibliotece. Opowieści z serii "Gruffalo" otrzymały między innymi nagrodę dla Najlepszej Książki czytanej na głos, a wczorajsze spotkanie w bibliotece pokazało, że wyróżnienie to zostało przyznane słusznie. Mali czytelnicy świetnie bawili się z kudłatym bohaterem, a także wiele się nauczyli.
Czwartek, 27 Października 2016, 11:07:10 | Czytaj całość >>
W przyjaznych progach biblioteki gościli licealiści. Uczniowie pierwszej klasy grodziskiego Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w lekcji bibliotecznej o sztuce starożytnej Grecji i Rzymu.
Środa, 26 Października 2016, 15:01:27 | Czytaj całość >>
Nie tylko przedszkolaki, ale też starsze dzieci, uczniowie grodziskich szkół są częstymi gośćmi w bibliotece. Wczoraj pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 6 zobaczyli, co można robić w bibliotece, a także samodzielnie przygotowali "Instrukcję obsługi książki".
Środa, 26 Października 2016, 14:17:45 | Czytaj całość >>