Zapraszamy w piątek 28 października o godz. 18.00 do Willi Radogoszcz na spotkanie z Januszem Sobierajem, współautorem książki o działalności Armii Krajowej w Grodzisku, znawcą lokalnej historii, Honorowym Obywatelem Grodziska Maz. W programie prelekcja Janusza Sobieraja i dyskusja z udziałem słuchaczy. Spotkanie odbędzie się ramach projektu „Historyczne 15 minut” współorganizowanego z Willą Radogoszcz. Wstęp wolny.
Środa, 26 Października 2016, 13:33:09 | Czytaj całość >>
"Zza drzewa wyszedł wielki i paskudny wilk... - Dokąd idziesz, czerwony kapturku? zapytał. -Nie jestem czerwony Kapturek. Jestem Maciej Wędrowycz - odpowiedział malec z godnością. - Z tych Wędrowyczów? - przeraził się wilk." To cytat z "Kronik Jakuba Wędrowycza" autorstwa Andrzeja Pilipiuka, który dzisiaj był gościem grodziskiej biblioteki. Pisarz spotkał się z uczniami grodziskich szkół ponadgimnazjalnych.
Wtorek, 18 Października 2016, 22:42:36 | Czytaj całość >>
Biblioteka Publiczna i grupa nieformalna "aktywatorium" zapraszają na spacer z przewodnikiem po grodziskim Starym Cmentarzu.
Wtorek, 18 Października 2016, 21:53:47 | Czytaj całość >>
W dniach od 10 do 13 października br. odbyły się biblioteczne spotkania z uczniami szkoły im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Podczas lekcji , które przeprowadzone zostały w bibliotece szkolnej, zaprezentowaliśmy dzieciom najciekawsze i najładniejsze książki z naszych zbiorów,...
Wtorek, 18 Października 2016, 21:49:36 | Czytaj całość >>
12 października w Pawilonie Kultury odbyło się kolejne już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,które tym razem poświęcone zostało książce Paolo Sorrentino pt. "Młodość". Sorrentino jest znanym włoskim reżyserem filmowym, "Młodość" to jego debiut literacki, zdaniem klubowiczek całkiem udany. Ta minipowieść (a może raczej scenariusz filmowy?) była doskonałym pretekstem do snucia rozmów o przemijaniu, pamięci, związkach, miłości, przyjaźni i wyborach życiowych. DKK spotyka się raz w miesiącu w PK. Zapraszamy!
Czwartek, 13 Października 2016, 14:20:00 | Czytaj całość >>