"U mnie wszystko było instynktowne, nieco przypadkowe. Nie planowałam pisania w ogóle." - mówi Ałbena Grabowska, która już w najbliższą niedzielę będzie gościem grodziskiej biblioteki. Zapraszamy na spotkanie autorskie 8 maja o godz. 16:00 do Pawilonu Kultury.
Środa, 04 Maja 2016, 07:08:00 | Czytaj całość >>
W pierwszych dniach maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Tydzień Bibliotek. Główny cel programu to oczywiście promocja książek oraz czytelnictwa, a także podkreślenie roli bibliotek w życiu społecznym. Startujemy w sobotę 7 maja!
Środa, 04 Maja 2016, 06:05:12 | Czytaj całość >>
Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek,na otwarte spotkania szachowe do Pawilonu Kultury. Pierwsze spotkanie już w środę 4 maja o godz. 17:00.Wstęp wolny.
Piątek, 29 Kwietnia 2016, 07:17:17 | Czytaj całość >>
Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się spotkanie "Podaj dalej”, kończące IV edycję projektu „O finansach w bibliotece …”. W spotkaniu wzięli udział koleżanki i koledzy z 14 zaprzyjaźnionych bibliotek. Była to dobra okazja do podzielenia się doświadczeniem i uwagami z realizacji Projektu. Mamy nadzieję, że zachęci to inne biblioteki do udziału w tego typu szkoleniach. Dziękujemy za udział :)
Czwartek, 28 Kwietnia 2016, 08:02:19 | Czytaj całość >>
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki, ale już dzisiaj na wielbicieli książek w Pawilonie Kultury czekają niespodzianki. Każdy czytelnik, który dziś wypożyczy książkę otrzyma cukierka z wyjątkowym cytatem, a na specjalnie przygotowanej tablicy można podzielić się tytułem swojej ukochanej książki. Oprócz tego można zapoznać się z ciekawostkami z życia książek, bibliotek oraz literatury.
Piątek, 22 Kwietnia 2016, 08:56:54 | Czytaj całość >>