Z radością informujemy, że grodziska biblioteka uzyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Wniosek złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu na półki naszej biblioteki trafią książki o łącznej wartości 38 000 złotych.
Piątek, 05 Sierpnia 2016, 12:03:51 | Czytaj całość >>
Uwalniamy książki! Rozpoczęliśmy akcję bookcrossingową. Na specjalnych regałach, które znajdują się w bibliotece przy ul. Spółdzielczej, w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala i na basenie, specjalnie dla Was zostawiliśmy książki. Każdy, kto chce, może wziąć książkę, która przypadła mu do gustu, bezpłatnie i na tak długo, jak chce, a po przeczytaniu przynieść ją z powrotem. Ciesz się czytaniem :)
Środa, 03 Sierpnia 2016, 14:35:07 | Czytaj całość >>
Dzisiaj mijają 72 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17 zatrzyma się ruch uliczny, zawyją syreny. Pomyślmy o ludziach, którzy brali udział w Powstaniu i 63 dniach walki. Pamiętajmy... Każdemu, kto dzisiaj odwiedzi bibliotekę przy ul. Spółdzielczej 9 i Pawilon Kultury przy ul. Westfala 3 przekażemy zestaw specjalnych historycznych artykułów przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Poniedziałek, 01 Sierpnia 2016, 08:09:38 | Czytaj całość >>
Przypominamy, że w czasie letnich wakacji w soboty biblioteka i filie są nieczynne. Po książki, audiobooki i filmy zapraszamy od poniedziałku do piątku.
Poniedziałek, 01 Sierpnia 2016, 07:15:40 | Czytaj całość >>
W Pawilonie Kultury półkolonie trwają w najlepsze. "Półkoloniści" odwiedzili Izbę Tradycji EKD/WKD, poznali historię powstania "małej kolei". Szczególnie podobała im się ruchoma makieta kolejowa oraz zabytkowy pociąg, zwany „Babunią”. W czwartek dzieci kodowały roboty, poznały program Skretch i testowały go na robotach Finch. Dzieciaki mogły zmierzyć się w konkursach na najpiękniej tańczącego robota, najbarwniej święcące urządzenie oraz na najszybszego Fincha. Pojedynki były bardzo wyrównane, a komisja jury używała jedynie najwyższej punktacji ;) A po umysłowych wysiłkach, jak zwykle trochę ruchu :)
Piątek, 29 Lipca 2016, 07:45:48 | Czytaj całość >>