Strefa Aktywnego Seniora zaprasza w ramach Kawiarenki Seniora na spotkanie z ekspertami Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej.
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 14:05:55 | Czytaj całość >>
W tym tygodniu w ramach Strefy Aktywnego Seniora ruszyły zajęcia w miejscowościach - Natolin, Kłudno Stare, Książenice. 12 marca rozpoczęły się zajęcia komputerowe oraz gimnastyka. Zajęcia te będą prowadzone co poniedziałek do końca maja w świetlicy w Natolinie i w remizie Straży Pożarnej w Kłudnie Starym. W Książenicach obok cotygodniowych zajęć komputerowych i gimnastyki obywają się ćwiczenia pamięci i Nordic Walking.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Czwartek, 15 Marca 2018, 13:28:35 | Czytaj całość >>
Tak było we wtorek na Kawiarence Seniora! Po raz kolejny w naszej bibliotece gościliśmy Macro Bios Bar. Tym razem Kornelia Westergaard przeprowadziła warsztaty dla seniorów o zdrowym odżywianiu: "Była teoria, ale i praktyka: pokazaliśmy jak domowym sposobem upiec pyszny chleb orkiszowy na zakwasie i przygotować pastę hummus w wersji klasycznej i np. z pomidorami i rukolą".
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 12:16:29 | Czytaj całość >>
Wydajemy pierwszy w tym roku numer "Bibliotecznego Co Nieco". Jest moc i dużo dobrych tekstów. W numerze – recenzje książek dla młodszych i starszych czytelników, przepisy na smakowite i zdrowe wypieki, recenzje gier i filmów, wywiady, horoskop i dużo wydarzeń kulturalnych. Zobaczcie, co czyta, co ogląda i w co gra młodzież w Grodzisku Mazowieckim.
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 08:45:41 | Czytaj całość >>
W 2018 roku w naszej bibliotece zaplanowaliśmy szereg wydarzeń historycznych, które związane są ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Do takich też należało marcowe spotkanie w ramach „Przystanku Historia”. Spotkania z tego cyklu są prowadzone przez edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN.
Biblioteka główna | Środa, 14 Marca 2018, 15:08:09 | Czytaj całość >>