W ramach Tygodnia Bibliotek odbyło się dziś spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, który zaprosił swoich czytelników do dyskusji o literaturze. Przy kawie i herbacie prowadzone były rozmowy na temat tego, czego młodzi odbiorcy oczekują od dobrej książki i jakie gatunki literackie lubią najbardziej. Autor udowodnił, że wśród tak wielu napisanych przez siebie tytułów, każdy jest w stanie znaleźć coś interesującego. Nie zapomniano również o jego najnowszej powieści, „Więcej niż klub”. Czytelnicy byli zachwyceni. Ilość sprzedanych książek i długie kolejki po autograf dowiodły, jak wielu fanów ma pisarz.
Wtorek, 10 Maja 2016, 08:17:31 | Czytaj całość >>
W ramach Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2016 r., odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską. Artystka opowiadała o swojej książce „Malina cud-dziewczyna”, o dzieciństwie i niesamowitych miejscach, które można odwiedzić w Milanówku. Zaprosiła dzieci do zabawy i zarażała je swoim śmiechem. Katarzyna Pakosińska wzięła też udział we wręczeniu nagród i wyróżnień uczestnikom konkursu na Lapbook. Wszystkim dzieciom dziękujemy za piękne prace i gratulujemy nagród oraz wyróżnień. Przed spotkaniem z autorką dzieci z Grupy Teatralnej "Trzy Dzwonki" ze Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie wystawiły zabawną sztukę "Zabawa w Śpiącą Królewnę". To jeszcze nie koniec Tygodnia Bibliotek. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych atrakcjach zaplanowanych na Tydzień Bibliotek.
Poniedziałek, 09 Maja 2016, 09:02:27 | Czytaj całość >>
W niedzielne popołudnie w Pawilonie Kultury odbyło się spotkanie z Ałbeną Grabowską, która z pasją opowiadała o swoich bułgarskich korzeniach, o bohaterach swoich książek i oczywiście o pracy pisarza. Dziękujemy za miłe popołudnie, które odbyło się podczas Tygodnia Bibliotek "Biblioteka inspiruje":).
Poniedziałek, 09 Maja 2016, 07:16:36 | Czytaj całość >>
Biblioteka Publiczna wspiera wydarzenie Tydzień Rodziny organizowany przez Związek Dużych Rodzin 3 Plus. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć. Część z nich będzie miało miejsce w naszej Filii - Pawilonie Kultury.
Poniedziałek, 09 Maja 2016, 01:53:59 | Czytaj całość >>
Zaczytany zapomniałeś oddać książkę do biblioteki? Teraz możesz zwrócić ją bez żadnych konsekwencji. W dniach 7 - 14 maja ogłaszamy amnestię i nie pobieramy kar.
Środa, 04 Maja 2016, 08:03:48 | Czytaj całość >>