W środę, 4 października, na zajęciach z cyklu Czytanki-Wycinanki, czytaliśmy najnowszą książkę dla dzieci Magdaleny Tulli - "Ten i tamten las".
Biblioteka główna | Wtorek, 17 Października 2017, 10:38:13 | Czytaj całość >>
Ile razy marzyliście o tym, żeby ożywić bohatera czytanej przez siebie książki? Wkrótce przekonacie się, że jest to możliwe. Zapraszamy na pokaz, w trakcie którego na Waszych oczach powstanie mroczna bohaterka z opowieści Neila Gaimana.
Biblioteka główna | Wtorek, 17 Października 2017, 08:31:55 | Czytaj całość >>
Na Kamishibai – magicznych zajęciach czytelniczych przedstawiałyśmy dzieciom dwie opowieści. 3 października – Żabiego króla, a 10 października Trzy świnki. Po teatrzyku dzieci wykonywały prace plastyczne.
Biblioteka główna | Środa, 11 Października 2017, 14:47:55 | Czytaj całość >>
Podczas VII osiedlowego Dnia Sąsiada spotkaliśmy się z Marzeną Rogalską, z którą Dyrektor Biblioteki, Dorota Olejnik, rozmawiała o książce „Wyprzedaż snów”. Dziennikarka i pisarka mówiła o swojej przygodzie z pisaniem książek, o powieściowych bohaterach oraz zapowiedziała już kolejny tom tworzonej przez siebie opowieści.
Filia 2 | Środa, 11 Października 2017, 11:29:40 | Czytaj całość >>
Uzbrojeni w klawiatury komputerów, wieczne pióra, długopisy i czyste kartki papieru, wyruszcie wraz z nami na niezwykłą wyprawę, pełną zagadek, niespodzianek i fantastycznych wydarzeń. Od 1 października startujemy z konkursem literackim, dedykowanym młodzieży w wieku od 15 do 18 roku życia.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Wtorek, 10 Października 2017, 11:32:10 | Czytaj całość >>