Zapraszamy na spotkanie z Sarą W. Wojciechowską, autorką książki "Dziecko Salem". Na spotkaniu opowiemy o książce, ale też o tym, jak spełnia się marzenia i wydaje książkę w wieku szesnastu lat.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Marca 2018, 12:12:34 | Czytaj całość >>
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki z okazji Światowego Dnia Wody, który odbywa się corocznie 22 marca. Celem Konkursu jest zaprezentowanie przez dzieci do lat 15, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki, własnych wyobrażeń o istotności wody w codziennym życiu, o jej wartościach zdrowotnych oraz o sposobach jej oszczędzania. Hasłem przewodnim konkursu jest „Woda – zdrowie prosto z kranu”.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Wtorek, 13 Marca 2018, 10:48:52 | Czytaj całość >>
Mamo! Chcesz zrobić coś dla siebie i miło spędzić czas? Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza na kolejną edycję projektu skierowanego do mam - Strefa Aktywnej Mamy. Pierwsze spotkanie 16 marca 2018 r., godz. 10.00.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Marca 2018, 09:37:32 | Czytaj całość >>
24 lutego w Pawilonie Kultury spotkaliśmy się z Mariuszem Szczygłem, jednym z najbardziej znanych polskich reporterów. Jest autorem bestsellerowych książek – „Gottland” i „Zrób sobie raj”. Jest także twórcą antologii polskiego reportażu po 1989 roku „20. 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła” i antologii polskiego reportażu „100/XX”. Te monumentalne tomy można wypożyczać w naszej bibliotece. Wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem założyli Instytut Reportażu.
Filia 2 | Czwartek, 08 Marca 2018, 14:37:36 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na warsztaty „Macro Bios – czyli długie życie! Cykl spotkań o zbilansowanej diecie dla Seniorów”. Zajęcia odbywają się w Strefie Aktywnego Seniora w ramach Kawiarenki Seniora. Są to warsztaty o zdrowym odżywianiu. W programie – wykłady, warsztaty zdrowego gotowania i degustacja przygotowanych potraw.
Biblioteka główna | Środa, 07 Marca 2018, 13:54:25 | Czytaj całość >>