W tym roku na Grodzisk Mazowiecki Miasto Kobiet spotkaliśmy się z Grażyną Wolszczak, która opowiadała o swojej pracy i książce – „Jak być zawsze piękną, młodą i bogatą”. Spotkanie z dobrze znaną wszystkim aktorką teatralną i telewizyjną poprowadziła Dyrektor naszej biblioteki – Dorota Olejnik. W czasie zorganizowanego przez nas wraz z Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego wydarzenia, wystąpił też Kuba Jurzyk z zespołem. Koncert artysty zakończył Miasto Kobiet. Kuba Jurzyk zaśpiewał również dla Pań, które wzięły udział w Metamorfozach. W tym roku pięć naszych czytelniczek dostało się do finału metamorfoz. Zaprosiliśmy specjalistki – stylistkę Magdę Potok z Klinika Mody/stylizacja/zakupy ze stylistką, fryzjerkę – Ninę Kluczek z Salonu Fryzjerskiego Nina Look i wizażystkę Patrycję Begier z Glam Make Up Patrycja Begier. Panie biorące udział w metamorfozach oddały się w ich ręce i poddały się gruntownej przemianie. To było niezwykle emocjonujące wydarzenie. Zaprzyjaźniłyśmy się i wzajemnie wspierałyśmy w finale metamorfoz, który odbył się podczas Grodzisk Mazowiecki Miasto Kobiet. Dziękujemy wszystkim Paniom za udział w metamorfozach i za to, że zmotywowały nas do pracy nad sobą.
Biblioteka główna | Środa, 07 Marca 2018, 13:12:06 | Czytaj całość >>
W piątek, 2 marca, zaprosiliśmy naszych czytelników na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem „Afryki Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadka i niedźwiadka”. W naszej bibliotece możecie też wypożyczyć „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”. Książka jest zaproszeniem do świata mitów słowiańskich, przez wielu z nas już zapomnianych, ale nadal fascynujących.
Biblioteka główna | Środa, 07 Marca 2018, 12:33:21 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na kolejną rozmowę o książce w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dyskusja toczyć będzie się wokół powieści „Wielki marynarz” Catherine Poulain.
Filia 2 | Środa, 28 Lutego 2018, 09:06:03 | Czytaj całość >>
W ramach akcji „Zaczytaj się z Misiem Krzysiem” biblioteczny Miś Krzyś odwiedza dzieci w grodziskich przedszkolach. Maria Zdrojewska spotyka się z przedszkolakami, pokazuje im najciekawsze książki z Oddziału dla Dzieci i opowiada o naszej nowej akcji czytelniczej.
Biblioteka główna | Piątek, 23 Lutego 2018, 15:38:16 | Czytaj całość >>
Na Czytankach-Wycinankach Agnieszka Pelc pokazała dzieciom świat zwierząt morskich. Dzieci doskonale bawiły się w grupie, tworząc swoje wyobrażenie morskich przestrzeni.
Biblioteka główna | Piątek, 23 Lutego 2018, 14:36:36 | Czytaj całość >>