Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, dlatego 12 kwietnia na SAM zaprosiłyśmy Agnieszkę Samuś z grodziskiego Gabinetu Terapii Dziecięcej „KUBUŚ”, która przekazała nam wiele cennych informacji dotyczących autyzmu i kontrowersji wokół tego tematu.
Biblioteka główna | Piątek, 20 Kwietnia 2018, 17:42:42 | Czytaj całość >>
Strefa Aktywnego Seniora zaprasza w ramach Kawiarenki Seniora na wykład – Jak emocje wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie? W ujęciu Totalnej Biologii (choroby kostno-stawowe).
Biblioteka główna | Piątek, 20 Kwietnia 2018, 10:28:49 | Czytaj całość >>
We wtorek, 17 kwietnia, w Kawiarence Seniora odbyło się już drugie spotkanie z cyklu Makrobiotyki z firmą Macro Bios Bar.
Biblioteka główna | Piątek, 20 Kwietnia 2018, 10:10:17 | Czytaj całość >>
16 kwietnia w Kawiarence Seniora gościliśmy przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej w Grodzisku Maz. - Panie Aleksandrę Rutkowską i Wiolettę Januszewską. Na spotkaniu seniorzy zapoznali się dostępnymi szczepieniami ochronnymi dla osób starszych oraz z dwunastoma zasadami zdrowia i żywienia. Szeroko zostało umówiony temat suplementacji i rzeczywistej wartości dostępnych na rynku suplementów diety. Uczestnicy warsztatów mogli też skorzystać z urządzeń do badania poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie i przyrządu do pomiaru zawartości tytoniu w wydychanym powietrzu.
Biblioteka główna | Piątek, 20 Kwietnia 2018, 08:54:59 | Czytaj całość >>
Warsztaty dla osób z chorobami nowotworowymi zorganizowaliśmy 12 kwietnia w bibliotece przy ul. Spółdzielczej 9. Uczestniczyły w nich osoby chore, ale także je wspierające. Muzykoterapia prowadzona była przez specjalistę dr Macieja Kieryłę oraz przez wybitnego artystę Lucjana Wesołowskiego. Onko-Music jest przestrzenią, w której osoby chore i ich rodziny mogą się wspierać i wymieniać wiedzą na temat chorób nowotworowych. Jest też miejscem, w którym można skorzystać z terapeutycznych właściwości muzyki. Dr Maciej Kierył wyzwala pozytywne emocje, uczy, jak poprawnie oddychać, zaś zaproponowane przez niego zadania, pozwalają zapomnieć o chorobie. Nasze pierwsze spotkanie Onko-Music było niezwykłym przeżyciem. Licznie zgromadzeni uczestnicy byli zachwyceni grą i instrumentami Lucjana Wesołowskiego oraz profesjonalizmem dr Macieja Kieryły.
Biblioteka główna | Środa, 18 Kwietnia 2018, 10:44:05 | Czytaj całość >>