W piątek 16 lutego świętowaliśmy w bibliotece Światowy Dzień Kota, podczas którego przemieniliśmy dzieci w kociaki, nauczyliśmy się piosenki o kotach, rozwiązywaliśmy kocie zagadki, poszukiwaliśmy kotka Liliputka, który uwielbia ukrywać się w zakamarkach biblioteki, wspólnie czytaliśmy „Gdybym był kotem” autorstwa Ibarzábal Paloma Sánchez wydawnictwa Znak. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za udział w zabawie. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę, do zobaczenia…miauuu…
Biblioteka główna | Poniedziałek, 19 Lutego 2018, 15:27:46 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Rozmowa toczyć będzie się wokół książek pisarza. Katarzyna Czarnecka, która poprowadzi to spotkanie, będzie też rozmawiać o pracy reportażysty i o reportażu w Polsce.
Filia 2 | Czwartek, 15 Lutego 2018, 15:41:50 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem „Afryki Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Dziadka i niedźwiadka”.
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Lutego 2018, 15:36:07 | Czytaj całość >>
Zachęcamy naszych czytelników do wzięcia udziału w walentynkowej akcji.
Biblioteka główna | Środa, 14 Lutego 2018, 15:35:03 | Czytaj całość >>
19 lutego, w poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie zorganizowane przez wolontariuszy działających w bibliotece, przy ul. Spółdzielczej 9. Zatytułowaliśmy je – „Moja podróż do Norwegii. Niezapisane opowieści”. Poprowadzą je – nasza wolontariuszka Sara Kot oraz Paweł Wasilewski, którzy niedawni wrócili z Norwegii i nam o niej opowiedzą. Czytamy też książki o Norwegii, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Oraz jedną, która niedługo będzie u nas dostępna – „Najlepszy kraj na świecie” Niny Witoszek.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Lutego 2018, 12:17:36 | Czytaj całość >>