Jeżeli jesteście miłośnikami kotów i chcecie przenieść się z kotkiem Liliputkiem do krainy kocich opowieści oraz zabaw, ale pragniecie też pomóc opuszczonym zwierzakom, zapraszamy w piątek, 16 lutego, na godz. 16.00 do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9. W Światowy Dzień Kota odbędą się u nas zajęcia, podczas których zorganizujemy darmową zbiórkę karmy, która zostanie przekazana podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierzaków w Milanówku.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Lutego 2018, 10:57:09 | Czytaj całość >>
Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pawilonie Kultury rozmawiałyśmy o „Niebotykach” Mariana Pilota. Było kameralnie, miło i inspirująco. Jednak po twórczość Mariana Pilota sięgnie ponownie niewiele z nas.
Filia 2 | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 16:06:04 | Czytaj całość >>
7 lutego na Czytankach-Wycinankach dzieci poznały Misia Krzysia, bohatera naszej nowej akcji bibliotecznej „Zaczytaj się z Misiem Krzysiem”. Maria Zdrojewska czytała dzieciom książkę „Panda i mądrości zen” Jona J. Muth’a. Następnie mali czytelnicy rozmawiali o innych niedźwiadkach, które są im znane z książek i filmów. W części plastycznej zajęć dzieci wykonały misiowe maski, które pozwoliły im zamienić się w bohaterów literackich.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 15:02:44 | Czytaj całość >>
31 stycznia na zajęciach Czytanki-Wycinanki udowodniliśmy, że potwory nie są straszne! Agnieszka Pelc czytała, jak uporać się z pojawiającymi się lękami. W części plastycznej zajęć dzieci mogły wykonać własne potwory.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 13:22:58 | Czytaj całość >>
Maria Zdrojewska w ramach akcji Zaczytaj się z Misiem Krzysiem wraz z Misiem Krzysiem odwiedza grodziskie przedszkola. W piątek spotkali się z dziećmi z klasy Oa ze Szkoły Podstawowej nr 4. Uczniowie wraz z Panią Zofią Kłosińską zapoznali się z nową akcją czytelniczą naszej biblioteki oraz oglądali najciekawsze książki z Oddziału dla Dzieci. Brały też udział w grach i zabawach.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 11:10:02 | Czytaj całość >>