10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowaliśmy lekcję biblioteczną z grupą szkolną pod hasłem „Po kulturę do biblioteki”. Dzieci dowiedziały się, jaki związek ma kultura z biblioteką. Omówiliśmy różnice pomiędzy biblioteką a księgarnią. Dyskutowaliśmy na temat tego, jak można spędzić wolny czas w bibliotece. Agnieszka Pelc przygotowała też dla naszych gości gry i zabawy, w których uczniowie zdobywali wiedzę na temat literatury i funkcjonowania biblioteki.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 14 Maja 2018, 12:44:16 | Czytaj całość >>
W piątek, 11 maja, o godz. 8.45 odbędą się warsztaty - "Odkrywamy książkowe Emporium". Będą one dotyczyły książki – „Panna Jones i Książkowe emporium” Sylwii Bishop.
Biblioteka główna | Środa, 09 Maja 2018, 15:17:21 | Czytaj całość >>
10 maja, w czwartek, swoje drugie urodziny obchodzić będzie Dyskusyjny Klub Książki przy Pawilonie Kultury. Zapraszamy na godzinę 17.00 na dyskusję o książce „Kolonia Karna. Sceny z życia małżeńskiego” Tomasza Jastruna.
Filia 2 | Środa, 09 Maja 2018, 14:57:18 | Czytaj całość >>
7 maja w ramach Strefy Aktywnego Seniora zaprosiliśmy na spotkanie ze współautorem książki "Wanda Polańska. Cudowny czas" – Pawłem Świętoreckim. Spotkanie zatytułowano – „Coś dla ducha. Operetka moja miłość”.
Biblioteka główna | Środa, 09 Maja 2018, 14:25:52 | Czytaj całość >>
26 kwietnia odbyło się spotkanie z ordynatorem pediatrii grodziskiego szpitala dr Radosławem Suchnerem, podczas którego rozmawialiśmy z naszym gościem o zdrowiu dzieci. Doktor udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania mam odnośnie szczepień, powikłań poszczepiennych i rozwoju małego dziecka.
Biblioteka główna | Środa, 09 Maja 2018, 09:26:36 | Czytaj całość >>