Na kolejnym spotkaniu z cyklu Przystanek Historia uczniowie z grodziskich szkół średnich uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez Marcina Łaszczyńskiego z OBEN IPN w Warszawie.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 10:32:57 | Czytaj całość >>
7 lutego w naszej bibliotece gościliśmy grupę przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Cegłowie.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 10:02:59 | Czytaj całość >>
Czujesz się mało atrakcyjna? Chciałabyś coś zmienić w życiu, ale nie masz odwagi? Weź udział w castingu i oddaj się w ręce specjalistów - wizażystki, fryzjerki i stylistki. Zapraszamy nasze czytelniczki do wzięcia udziału w Metamorfozach. Żeby się do nich zgłosić, należy wypełnić załącznik do Regulaminu. Znajduje się on na naszej stronie internetowej. Trzeba w nim odpowiedzieć na dwa pytania: Dlaczego chcesz wziąć udział w metamorfozach? Co w Twoim życiu zmienią metamorfozy? Spośród pań, które zgłoszą się do metamorfoz wybierzemy pięć osób. Następnie spotykać będziemy się z wizażystką, fryzjerką i stylistką, które doradzą, jak zmienić wizerunek. Konsekwencją tych działań będzie, mamy nadzieję, spektakularna metamorfoza.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Piątek, 09 Lutego 2018, 08:23:52 | Czytaj całość >>
6 lutego świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w Pawilonie Kultury. W tym dniu wraz z FORT – Fundacją Ogarniającą Rodzinne Tematy zaprosiliśmy dorosłych, dzieci i młodzież na rozmowę o szacunku w sieci i w świecie rzeczywistym. O tym, jak ważne jest tworzenie więzi w rodzinie i nawiązywanie pozytywnych relacji z ludźmi, opowiadała psychoterapeutka i publicystka – Dorota Biały. Prowadziła ona również rozmowę z Leszkiem Talko, który opowiadał o tym, jak można stać się partnerem dziecka w świecie wirtualnym i jak istotną rolę w życiu odgrywa rozmowa. Pisarz opowiedział także o swojej książce "Nastolatek dla początkujących. Nie daj się wylogować z ich życia".
Filia 2 | Środa, 07 Lutego 2018, 15:14:11 | Czytaj całość >>
W dniu 13 lutego 2018 r. (wtorek), o godz. 18.00 w remizie OSP przy ul. Olszowej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie bezpłatnych zajęć dla Seniorów 60+ mieszkańców Książenic i okolic. Na spotkaniu będzie możliwość wyboru zajęć, warsztatów (wśród proponowanych kursy komputerowe, gimnastyka, rękodzieło i inne). Zajęcia będą odbywać się na miejscu w świetlicy.
Wtorek, 06 Lutego 2018, 13:36:37 | Czytaj całość >>