Tak było we wtorek na Kawiarence Seniora! Po raz kolejny w naszej bibliotece gościliśmy Macro Bios Bar. Tym razem Kornelia Westergaard przeprowadziła warsztaty dla seniorów o zdrowym odżywianiu: "Była teoria, ale i praktyka: pokazaliśmy jak domowym sposobem upiec pyszny chleb orkiszowy na zakwasie i przygotować pastę hummus w wersji klasycznej i np. z pomidorami i rukolą".
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 12:16:29 | Czytaj całość >>
Wydajemy pierwszy w tym roku numer "Bibliotecznego Co Nieco". Jest moc i dużo dobrych tekstów. W numerze – recenzje książek dla młodszych i starszych czytelników, przepisy na smakowite i zdrowe wypieki, recenzje gier i filmów, wywiady, horoskop i dużo wydarzeń kulturalnych. Zobaczcie, co czyta, co ogląda i w co gra młodzież w Grodzisku Mazowieckim.
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 08:45:41 | Czytaj całość >>
W 2018 roku w naszej bibliotece zaplanowaliśmy szereg wydarzeń historycznych, które związane są ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Do takich też należało marcowe spotkanie w ramach „Przystanku Historia”. Spotkania z tego cyklu są prowadzone przez edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN.
Biblioteka główna | Środa, 14 Marca 2018, 15:08:09 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie z Sarą W. Wojciechowską, autorką książki "Dziecko Salem". Na spotkaniu opowiemy o książce, ale też o tym, jak spełnia się marzenia i wydaje książkę w wieku szesnastu lat.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Marca 2018, 12:12:34 | Czytaj całość >>
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki z okazji Światowego Dnia Wody, który odbywa się corocznie 22 marca. Celem Konkursu jest zaprezentowanie przez dzieci do lat 15, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki, własnych wyobrażeń o istotności wody w codziennym życiu, o jej wartościach zdrowotnych oraz o sposobach jej oszczędzania. Hasłem przewodnim konkursu jest „Woda – zdrowie prosto z kranu”.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Wtorek, 13 Marca 2018, 10:48:52 | Czytaj całość >>