Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców, na wyjątkowe spotkanie z Pawłem Zawitkowskim! Paweł Zawitkowski - terapeuta szkoły terapii neurorozwojowej NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor wielu artykułów oraz publikacji na temat zdrowia i wspomagania rozwoju dziecka, w tym bestsellera - książki i filmu "Co nieco o rozwoju dziecka". Od lat doradza rodzicom na łamach magazynów parentingowych oraz w programach telewizyjnych.
Biblioteka główna | Środa, 31 Października 2018, 12:09:40 | Czytaj całość >>
24 października młodzież szkolna wzięła udział w wykładzie z cyklu Wehikuł czasu, czyli historia 10-letniego Bartka w 1918 roku. Spotkanie poprowadziła Edyta Gula z Obwodowego Biura Edukacji IPN w Warszawie.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 29 Października 2018, 09:57:33 | Czytaj całość >>
25 października będziemy rozmawiać o książce "Światło, którego nie widać" autorstwa amerykańskiego pisarza, Anthony'ego Doerra. Historia losów niewidomej francuskiej dziewczynki i służącego w Wehrmachcie niemieckiego chłopca, których drogi splatają się podczas oblężenia Saint-Malo.
Filia 2 | Środa, 24 Października 2018, 14:18:29 | Czytaj całość >>
W ramach projektu młodzieżowego „Idziemy po kulturę” spotykamy się z pisarką Ewą Nowak, która opowie nam, jak pisać książki, które osiągają sukces na całym świecie.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 22 Października 2018, 11:20:55 | Czytaj całość >>
Magdalena Podbylska jest pisarką znaną młodym czytelnikom jako autorka książek: "Tajemnice Zatoki Delfinów", "Tajemnice Świstakowej Polany", "Tajemnice Końskiej Zagłady", "Wiewiórek i bóbr".
Biblioteka główna | Piątek, 19 Października 2018, 14:48:51 | Czytaj całość >>