Seniorów z Osiedlowego Klubu Kopernik zaprosiliśmy na kolędowanie, które odbyło się 15 stycznia w Pawilonie Kultury. Kolędy śpiewały i inscenizowały dzieci z klas IV i VII ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Małych artystów przygotowali Katarzyna Bandyra i Marcin Kalkosiński.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 22 Stycznia 2018, 12:32:26 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Kają Kowalewską – poetką, pisarką, krytyczką filmową, autorką powieści metafizycznej „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”, powieści w klimacie realizmu magicznego „Siedem grzechów głuchych” i czterech książek poetyckich: „Chaos i inne piętra” (książki, która zapoczątkowała rewolucję w poezji), „Melanżcholie”, „Niebospiecznik”, „Łąki mi love”. Z jej inicjatywy powstała seria wydawnicza „ATRAMENT”, której jest redaktorem.
Biblioteka główna | Piątek, 12 Stycznia 2018, 09:15:27 | Czytaj całość >>
Zakończyliśmy II edycję Strefy Aktywnego Seniora, zorganizowaną przez Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego. Strefa Aktywnego Seniora to wycieczki, warsztaty i zajęcia, kino dla seniora, Klub Podróżnika oraz koncerty. W warsztatach i zajęciach wzięło łącznie udział 12654 seniorów. W koncertach uczestniczyło 2781 seniorów. Kino dla seniora zaangażowało 1797 uczestników. W wycieczkach wzięło łącznie udział 245 seniorów. Zaś Klub Podróżnika miał 100 odbiorców.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Środa, 10 Stycznia 2018, 15:21:20 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pawilonie Kultury. Spotykamy się w naszej Filii nr 2, przy ul. Westfala 3, 11 stycznia, w czwartek, o godzinie 17.00.
Filia 2 | Środa, 10 Stycznia 2018, 13:32:53 | Czytaj całość >>
8 stycznia 2018 r. uroczyście zakończyliśmy II edycję Strefy Aktywnego Seniora. Joanna Kitlińska-Stępień podsumowała działania, jakie były podejmowane przez grodziskich seniorów w Strefie Aktywnego Seniora w drugim półroczu 2017 roku. Obejrzeliśmy film podsumowujący te działania i przedstawiający opinie uczestników na jego temat.
Biblioteka główna | Wtorek, 09 Stycznia 2018, 14:59:05 | Czytaj całość >>