W czwartek w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki spotkaliśmy się z Sarą W. Wojciechowską, młodą autorką Dziecka Salem. Sara opowiedziała, jak można zostać pisarką w wieku szesnastu lat i przekonywała piszących do szuflady uczestników spotkania, żeby nie bali się publikować swoich tekstów.
Biblioteka główna | Wtorek, 20 Marca 2018, 08:51:28 | Czytaj całość >>
Młodzież i dorosłych zapraszamy do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9 w czwartek, 22 marca, na godz. 17.00. Pretekstem do dyskusji na temat poezji i do jej czytania, jest ustanowienie roku 2018 ROKIEM ZBIGNIEWA HERBERTA. Utworami tego artysty rozpoczniemy cykliczne meetingi poetyckie, które odbywać będą się raz w miesiącu.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 19 Marca 2018, 12:20:27 | Czytaj całość >>
Strefa Aktywnego Seniora zaprasza w ramach Kawiarenki Seniora na spotkanie z ekspertami Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej.
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 14:05:55 | Czytaj całość >>
W tym tygodniu w ramach Strefy Aktywnego Seniora ruszyły zajęcia w miejscowościach - Natolin, Kłudno Stare, Książenice. 12 marca rozpoczęły się zajęcia komputerowe oraz gimnastyka. Zajęcia te będą prowadzone co poniedziałek do końca maja w świetlicy w Natolinie i w remizie Straży Pożarnej w Kłudnie Starym. W Książenicach obok cotygodniowych zajęć komputerowych i gimnastyki obywają się ćwiczenia pamięci i Nordic Walking.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Czwartek, 15 Marca 2018, 13:28:35 | Czytaj całość >>
Tak było we wtorek na Kawiarence Seniora! Po raz kolejny w naszej bibliotece gościliśmy Macro Bios Bar. Tym razem Kornelia Westergaard przeprowadziła warsztaty dla seniorów o zdrowym odżywianiu: "Była teoria, ale i praktyka: pokazaliśmy jak domowym sposobem upiec pyszny chleb orkiszowy na zakwasie i przygotować pastę hummus w wersji klasycznej i np. z pomidorami i rukolą".
Biblioteka główna | Czwartek, 15 Marca 2018, 12:16:29 | Czytaj całość >>