Nasza biblioteka stara się o dofinansowanie nowych e-usług. Żeby odpowiedzieć na potrzeby naszych czytelników, prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, w której będziecie mogli wyrazić swoją opinię na ten temat! Dziękujemy za poświęcony czas!
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Środa, 24 Stycznia 2018, 10:25:00 | Czytaj całość >>
Ola Rutkowska, specjalistka ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim przeprowadziła warsztat wokół „Legendy o Smogu Wawelskim”. Dzieci obejrzały prezentację i brały udział w zabawach dotyczących przeciwdziałania powstawania zanieczyszczeń powietrza. Następnie uczestników ferii zaprosiliśmy na zajęcia LEGOmaniacy – Woda – Zdrowie Prosto z Kranu. Rozmawialiśmy o obiegu wody w przyrodzie i obejrzeliśmy film „Woda krąży – woda wraca. Obieg wody w przyrodzie”. Drugi dzień Ferii w Pawilonie Kultury zakończyliśmy warsztatami mydlarskimi.
Filia 2 | Środa, 24 Stycznia 2018, 09:42:34 | Czytaj całość >>
Za nami pierwszy dzień Ferii w Pawilonie Kultury. Agnieszka Pelc i Paweł Wasilewski uczyli dzieci mówić Dzień Dobry! w stu językach. Zorganizowali też zabawy integracyjne i seans filmowy. Uczestnicy ferii łączyli także kino ze sztukami plastycznymi, w więc w ramach zajęć z kinoplastyki pracowali w technice papieru drapanego.
Filia 2 | Poniedziałek, 22 Stycznia 2018, 17:31:12 | Czytaj całość >>
Seniorów z Osiedlowego Klubu Kopernik zaprosiliśmy na kolędowanie, które odbyło się 15 stycznia w Pawilonie Kultury. Kolędy śpiewały i inscenizowały dzieci z klas IV i VII ze Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Małych artystów przygotowali Katarzyna Bandyra i Marcin Kalkosiński.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 22 Stycznia 2018, 12:32:26 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Kają Kowalewską – poetką, pisarką, krytyczką filmową, autorką powieści metafizycznej „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”, powieści w klimacie realizmu magicznego „Siedem grzechów głuchych” i czterech książek poetyckich: „Chaos i inne piętra” (książki, która zapoczątkowała rewolucję w poezji), „Melanżcholie”, „Niebospiecznik”, „Łąki mi love”. Z jej inicjatywy powstała seria wydawnicza „ATRAMENT”, której jest redaktorem.
Biblioteka główna | Piątek, 12 Stycznia 2018, 09:15:27 | Czytaj całość >>