Na "Kamishibai – magicznych zajęciach czytelniczych" Agnieszka Pelc pokazała dzieciom, jak wygląda cykl reprodukcyjny roślin. „Groszki” stały się pretekstem do rozmów o zdrowym żywieniu i korzyściach wynikających z wprowadzania warzyw do codziennej diety.
Biblioteka główna | Piątek, 01 Grudnia 2017, 15:32:26 | Czytaj całość >>
Co sprawia, że rodzina jest szczęśliwa? Jakie wartości trzeba pielęgnować? Które z nich może odebrać wojna? Na te i wiele innych, ważnych pytań odpowiedzieli uczniowie z 3 klasy ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Maria Zdrojewska zorganizowała zajęcia, podczas których dzieci poznawały „Asiunię” Joanny Papuzińskiej oraz rozmawiały o najważniejszych w życiu wartościach.
Biblioteka główna | Piątek, 01 Grudnia 2017, 14:23:16 | Czytaj całość >>
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak by wyglądało Wasze życie, gdybyście byli kotami? Na Czytankach-Wycinankach w Oddziale dla Dzieci przy ul. Spółdzielczej 9 Maria Zdrojewska czytała dzieciom pięknie wydaną i zilustrowaną książkę „Gdybym był kotem” Palomy Sánchez Ibarzábal wydawnictwa Tako.
Biblioteka główna | Piątek, 01 Grudnia 2017, 11:41:51 | Czytaj całość >>
Za nami motywujące do działania i pokonywania własnych słabości spotkanie z Małgorzatą Przybylską zorganizowane w ramach projektu Book Morning Library!
Biblioteka główna | Piątek, 01 Grudnia 2017, 10:52:28 | Czytaj całość >>
Book Morning Library! | Dzień Dobry, Biblioteko! Angelika Kaułdus zauważyła, jak ważnym problemem jest dzisiaj przemoc domowa. Postanowiła więc opowiedzieć Wam o książce ważnej zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych – „Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie” Susan Forward, Craiga Bucka wydawnictwa Czarna Owca.
Biblioteka główna | Czwartek, 30 Listopada 2017, 22:54:32 | Czytaj całość >>