Zachęcamy naszych czytelników do wzięcia udziału w walentynkowej akcji.
Biblioteka główna | Środa, 14 Lutego 2018, 15:35:03 | Czytaj całość >>
19 lutego, w poniedziałek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie zorganizowane przez wolontariuszy działających w bibliotece, przy ul. Spółdzielczej 9. Zatytułowaliśmy je – „Moja podróż do Norwegii. Niezapisane opowieści”. Poprowadzą je – nasza wolontariuszka Sara Kot oraz Paweł Wasilewski, którzy niedawni wrócili z Norwegii i nam o niej opowiedzą. Czytamy też książki o Norwegii, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Oraz jedną, która niedługo będzie u nas dostępna – „Najlepszy kraj na świecie” Niny Witoszek.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Lutego 2018, 12:17:36 | Czytaj całość >>
Jeżeli jesteście miłośnikami kotów i chcecie przenieść się z kotkiem Liliputkiem do krainy kocich opowieści oraz zabaw, ale pragniecie też pomóc opuszczonym zwierzakom, zapraszamy w piątek, 16 lutego, na godz. 16.00 do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9. W Światowy Dzień Kota odbędą się u nas zajęcia, podczas których zorganizujemy darmową zbiórkę karmy, która zostanie przekazana podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierzaków w Milanówku.
Biblioteka główna | Wtorek, 13 Lutego 2018, 10:57:09 | Czytaj całość >>
Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pawilonie Kultury rozmawiałyśmy o „Niebotykach” Mariana Pilota. Było kameralnie, miło i inspirująco. Jednak po twórczość Mariana Pilota sięgnie ponownie niewiele z nas.
Filia 2 | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 16:06:04 | Czytaj całość >>
7 lutego na Czytankach-Wycinankach dzieci poznały Misia Krzysia, bohatera naszej nowej akcji bibliotecznej „Zaczytaj się z Misiem Krzysiem”. Maria Zdrojewska czytała dzieciom książkę „Panda i mądrości zen” Jona J. Muth’a. Następnie mali czytelnicy rozmawiali o innych niedźwiadkach, które są im znane z książek i filmów. W części plastycznej zajęć dzieci wykonały misiowe maski, które pozwoliły im zamienić się w bohaterów literackich.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 15:02:44 | Czytaj całość >>