6 lutego świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu w Pawilonie Kultury. W tym dniu wraz z FORT – Fundacją Ogarniającą Rodzinne Tematy zaprosiliśmy dorosłych, dzieci i młodzież na rozmowę o szacunku w sieci i w świecie rzeczywistym. O tym, jak ważne jest tworzenie więzi w rodzinie i nawiązywanie pozytywnych relacji z ludźmi, opowiadała psychoterapeutka i publicystka – Dorota Biały. Prowadziła ona również rozmowę z Leszkiem Talko, który opowiadał o tym, jak można stać się partnerem dziecka w świecie wirtualnym i jak istotną rolę w życiu odgrywa rozmowa. Pisarz opowiedział także o swojej książce "Nastolatek dla początkujących. Nie daj się wylogować z ich życia".
Filia 2 | Środa, 07 Lutego 2018, 15:14:11 | Czytaj całość >>
W dniu 13 lutego 2018 r. (wtorek), o godz. 18.00 w remizie OSP przy ul. Olszowej odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie bezpłatnych zajęć dla Seniorów 60+ mieszkańców Książenic i okolic. Na spotkaniu będzie możliwość wyboru zajęć, warsztatów (wśród proponowanych kursy komputerowe, gimnastyka, rękodzieło i inne). Zajęcia będą odbywać się na miejscu w świetlicy.
Wtorek, 06 Lutego 2018, 13:36:37 | Czytaj całość >>
W ramach cyklu „Nasze Zdrowie” w Klubie Osiedlowym Kopernik odbył się wykład na temat roli oraz właściwości składników mineralnych, niezbędnych człowiekowi do życia.
Filia 2 | Poniedziałek, 05 Lutego 2018, 15:48:13 | Czytaj całość >>
Zapraszamy młodzież na wykłady z historii najnowszej prowadzone przez Edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN. 8 lutego spotykamy się na wykładzie - "Dziś jutro pojutrze, czyli pod okupacją".
Biblioteka główna | Poniedziałek, 05 Lutego 2018, 13:09:04 | Czytaj całość >>
Rozpoczynamy kolejną akcję czytelniczą, która skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – Zaczytaj się z Misiem Krzysiem. Akcja potrwa do 23 kwietnia.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Poniedziałek, 05 Lutego 2018, 08:20:02 | Czytaj całość >>