Dziewczyny z Book Morning Library zapraszają Was do Krainy Czarów. Alternatywnej przestrzeni, która znajduje się poza Murem, z powieści „Gwiezdny pył” Neila Gaimana.
Biblioteka główna | Środa, 08 Listopada 2017, 15:33:25 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na WSPOMNIENIE O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM w 150. rocznicę urodzin Marszałka. Spotkanie literackie na podstawie książki Kazimiery Iłłakowiczówny „ŚCIEŻKA OBOK DROGI” w wykonaniu Ewy Dałkowskiej i oprawie muzycznej Janusza Bogackiego.
Filia 2 | Środa, 08 Listopada 2017, 15:14:59 | Czytaj całość >>
Również w tym roku szkolnym zapraszamy młodzież na wykłady z historii najnowszej prowadzone przez Edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN.
Biblioteka główna | Środa, 08 Listopada 2017, 14:34:26 | Czytaj całość >>
W Oddziale dla Dzieci spotkaliśmy się z uczniami klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim. Rozmawialiśmy o tekstach Jana Brzechwy. Mali czytelnicy poznali ciekawostki z życia pisarza oraz zapoznali się z jego twórczością. Wzięli również udział w grach i zabawach związanych z wierszami Jana Brzechwy.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 06 Listopada 2017, 16:01:21 | Czytaj całość >>
23 października 2017 r. zaprosiliśmy małych czytelników do Oddziału dla Dzieci na Dzień bez Skarpetek. Uczestnicy zajęć poznali Pana Skarpetkę, robiły odcisk Pana Stopy i świetnie się bawiły. Podczas zajęć przeczytaliśmy fragment książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 06 Listopada 2017, 15:09:53 | Czytaj całość >>