W bibliotece przy ul. Spółdzielczej 9 spotkaliśmy się z uczniami z klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 5. Podczas lekcji bibliotecznej w Oddziale dla Dzieci uczniowie poznali Juliana Tuwima, autora najpopularniejszych wierszy dla dzieci, a najważniejsze fakty z jego życia odkryli między innymi słuchając wybranych fragmentów książki Agnieszki Frączek "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą".
Biblioteka główna | Czwartek, 09 Listopada 2017, 14:49:21 | Czytaj całość >>
Dziewczyny z Book Morning Library zapraszają Was do Krainy Czarów. Alternatywnej przestrzeni, która znajduje się poza Murem, z powieści „Gwiezdny pył” Neila Gaimana.
Biblioteka główna | Środa, 08 Listopada 2017, 15:33:25 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na WSPOMNIENIE O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM w 150. rocznicę urodzin Marszałka. Spotkanie literackie na podstawie książki Kazimiery Iłłakowiczówny „ŚCIEŻKA OBOK DROGI” w wykonaniu Ewy Dałkowskiej i oprawie muzycznej Janusza Bogackiego.
Filia 2 | Środa, 08 Listopada 2017, 15:14:59 | Czytaj całość >>
Również w tym roku szkolnym zapraszamy młodzież na wykłady z historii najnowszej prowadzone przez Edukatorów z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN.
Biblioteka główna | Środa, 08 Listopada 2017, 14:34:26 | Czytaj całość >>
W Oddziale dla Dzieci spotkaliśmy się z uczniami klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Mazowieckim. Rozmawialiśmy o tekstach Jana Brzechwy. Mali czytelnicy poznali ciekawostki z życia pisarza oraz zapoznali się z jego twórczością. Wzięli również udział w grach i zabawach związanych z wierszami Jana Brzechwy.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 06 Listopada 2017, 16:01:21 | Czytaj całość >>