W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? Odpowiedzi na te, a także szereg innych pytań, poznają mieszkańcy naszej gminy, którzy wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach. Ich organizatorem jest Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Środa, 06 Września 2017, 10:25:35 | Czytaj całość >>
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w weselu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki. Dziękujemy tym, którzy czytali, słuchali i obserwowali Narodowe Czytanie w Parku Skarbków. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nie przeszkadzał nam deszcz i chłód. Razem z mieszkańcami naszego miasta, naszymi czytelnikami, udało nam się miło spędzić czas na wspólnym czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Poniedziałek, 04 Września 2017, 16:36:21 | Czytaj całość >>
W wakacje dziewczyny z Book Morning Library nagrywały kolejny odcinek swojego programu. Natalia Gontarczyk opowiadała o książce Erica-Emmanuela Schmitta „Marzycielka z Ostendy” Wydawnictwo Znak. Jeszcze w tym tygodniu będziecie mogli zobaczyć efekty naszej pracy!
Biblioteka główna | Środa, 30 Sierpnia 2017, 09:28:00 | Czytaj całość >>
Już we wrześniu trafi do naszych zbiorów kilkanaście książek Wydawnictwa Agora, które przekaże nam Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nie możemy się doczekać! A Wy?
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 09:59:08 | Czytaj całość >>
W sobotę, 19 sierpnia 2017 r., odwiedzili nas bibliotekarze z krajów afrykańskich aby zobaczyć i usłyszeć, jak grodziska biblioteka funkcjonuje w przestrzeni publicznej. W Pawilonie Kultury odbyła się (nie)konferencja na temat szerzenia kultury i dostępu do informacji w bibliotekach. Po wspólnym lunchu nasi goście udali się do Wrocławia na Światowy Kongres Bibliotek IFLA WLIC 2017 Wroclaw, Poland.
Filia 2 | Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 09:44:41 | Czytaj całość >>