Serdecznie zapraszamy w sobotę 25 lutego o godz. 16.00 na spotkanie ze znakomitą pisarką, dziennikarką i reporterką Lidią Ostałowską. Poświęcone będzie ono jej książce Cygan to Cygan – od czasu monografii Jerzego Ficowskiego Cyganie na polskich drogach najlepszej pisarsko i najcenniejszej poznawczo książki na temat Cyganów i cygańskiego losu w Europie.
Piątek, 24 Lutego 2017, 00:08:23 | Czytaj całość >>
Odwiedził nas gość specjalny - Minh Nguyet Pham-Osiecka, która przybliżyła nam Wietnam i cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Poznaliśmy także chińskie baśnie, które przedstawiliśmy za pomocą teatrzyku Kamishibai.
Filia 2 | Czwartek, 23 Lutego 2017, 15:57:57 | Czytaj całość >>
Ferie w Pawilonie Kultury trwają w najlepsze! W środę nakręciliśmy krótkie filmy za pomocą aplikacji iMovie. Wcieliliśmy się w role: reżyserów, scenarzystów, projektantów kostiumów i Aktorów!
Filia 2 | Czwartek, 23 Lutego 2017, 14:19:03 | Czytaj całość >>
Mamy dla Was wspaniałe wieści! W poniedziałek sprawdziliśmy wyniki naboru wniosków do programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Partnerstwo dla książki. Pisaliśmy projekt programu literackiego – Book Morning Library!/Dzień Dobry Biblioteko! Projekt otrzymał dofinansowanie.
Biblioteka główna | Czwartek, 23 Lutego 2017, 13:52:07 | Czytaj całość >>
Za nami drugi dzień ferii w Pawilonie Kultury! We wtorek mogliśmy być jak Maria Skłodowska-Curie.
Filia 2 | Czwartek, 23 Lutego 2017, 13:38:29 | Czytaj całość >>