Stereotypy. Uprzedzenia. Antysemityzm. To Twoja sprawa! pod takim hasłem przeprowadzono zajęcia "O Żydach i Żydówkach" w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki na ul. Spółdzielczej 9. Zajęcia przygotowaliśmy we współpracy z Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i HIA Polska.
Biblioteka główna | Piątek, 30 Czerwca 2017, 13:26:04 | Czytaj całość >>
22 czerwca seniorzy z Pawilonu Kultury i z Klubu Seniora w Łąkach wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uroki stolicy, jej najskrytsze tajemnice i najbardziej atrakcyjne miejsca przedstawiła przewodniczka, Małgorzata Przybylska.
Filia 2 | Środa, 28 Czerwca 2017, 14:37:39 | Czytaj całość >>
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zaprosił nas na uroczyste zakończenie i podsumowanie I edycji Strefy Aktywnego Seniora. To było emocjonujące spotkanie!
Biblioteka główna | Wtorek, 27 Czerwca 2017, 16:07:36 | Czytaj całość >>
Nasza biblioteka wzięła udział w projekcie "O Żydach i Żydówkach" organizowanych przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i HIA Polska.
Filia 2 | Wtorek, 27 Czerwca 2017, 15:55:17 | Czytaj całość >>
W środę zakończyliśmy kolejny sezon zajęć Głośnego Czytania. Czytaliśmy „Dzieci z Lewkowca” Donaty Dominik-Sawickiej. Rozmawialiśmy również o swoich planach wakacyjnych, do czego inspiracją stały się książki Germano Zullo & Albertine – „W górach” i „Nad morzem”. Oczywiście wakacje można też spędzać w mieście, dlatego mali czytelnicy naszej biblioteki poznali „Tajemnicze miasto” Rity Kaczmarskiej. Dzieci układały niesamowite miejskie przestrzenie, świetnie się przy tym bawiąc.
Biblioteka główna | Czwartek, 22 Czerwca 2017, 11:00:06 | Czytaj całość >>