Gościem piątkowego Bajania był Bronek, bohater książki Roba Scottona, "Baranek Bronek". Dzieci specjalnie dla Bronka - zagrały na instrumentach do piosenki Africa Simeone i ćwiczyły z kolorowymi chustkami w rytm "Hej, chusteczko".
Filia 2 | Poniedziałek, 06 Lutego 2017, 00:45:17 | Czytaj całość >>
Podczas ostatnich zajęć z cyklu Kulturka było karnawałowo. Czytaliśmy o karnawale i zapustach w dawnej Polsce oraz balowy fragment z książki „Dziennik cwaniaczka. Trzeci do pary” Jeffa Kinney’a. Na koniec przy dźwiękach karnawałowej muzyki (prosto z Rio de Janeiro) robiliśmy maski.
Filia 2 | Poniedziałek, 06 Lutego 2017, 00:41:05 | Czytaj całość >>
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany od 2005 roku.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Czwartek, 02 Lutego 2017, 23:13:26 | Czytaj całość >>
We wtorek, 1 lutego 2017 r., Maria Zdrojewska prowadziła kolejne zajęcia z cyklu Czytamy w Przedszkolu. Czytała, opowiadała i pomagała tworzyć prace plastyczne w grupie pięciolatków z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej im. Aniołów Stróżów.
Biblioteka główna | Czwartek, 02 Lutego 2017, 22:57:47 | Czytaj całość >>
W środę prowadziliśmy kolejne zajęcia Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci. Małych czytelników i ich rodziców zaprosiliśmy na Wielki Zlot Dinozaurów. Pokazaliśmy im najnowszy numer Świerszczyk dla dzieci oraz przeczytaliśmy opowiadanie Pawła Beręsewicza – "Zlot Dinozaurów".
Biblioteka główna | Czwartek, 02 Lutego 2017, 22:48:55 | Czytaj całość >>