Mimo niesprzyjającej pogody jeździliśmy też na rowerach, rozdawaliśmy przy tym biblioteczne gadżety, opowiadaliśmy o naszej pracy i zapraszaliśmy do biblioteki.
Biblioteka główna | Filia 1 | Filia 2 | Filia 3 | Wtorek, 16 Maja 2017, 15:58:22 | Czytaj całość >>
Dziewczyny namówiły Michała Helwaka na jeszcze jedno spotkanie, podczas którego podsumowaliśmy nasze warsztaty. W spartańskich warunkach – w Tydzień Bibliotek trudno było znaleźć wolne miejsce na przeprowadzenie zajęć – obejrzeliśmy nagrane filmy i wybraliśmy jeden, który stanie się pokazem zdobytych przez nas umiejętności.
Biblioteka główna | Wtorek, 16 Maja 2017, 14:36:41 | Czytaj całość >>
Motywem przewodnim ostatniego Głośnego Czytania były drzewa, jako przyjaciele zwierząt i ludzi. Dzieci poznały przede wszystkim książki – Astrid Desbordes „Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca” i „Co kryje las?” Ainy Bestard. Po przeczytaniu pięknych opowieści, wspólnie wykonaliśmy drzewa z papieru.
Biblioteka główna | Wtorek, 16 Maja 2017, 12:57:23 | Czytaj całość >>
W środę, 10 maja, uczniowie grodziskich szkół podstawowych spotkali się z żywymi książkami w ramach akcji „Świat żywych książek”. Zaprosiliśmy ich do sali konferencyjnej Centrum Kultury, gdzie czekało na dzieci mnóstwo atrakcji - morskie opowieści, naukowe eksperymenty, robótki ręczne, stare książki i nowoczesne oblicze biblioteki w działaniach młodzieżowych.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 15 Maja 2017, 15:42:21 | Czytaj całość >>
We wtorek, 9 maja, Bibluś pojechał do szkoły. Odwiedziliśmy szkoły podstawowe w Izdebnie, Adamowiźnie i Książenicach. Opowiadałyśmy o bibliotece i akcji Z Biblusiem w Świat Książek.
Biblioteka główna | Piątek, 12 Maja 2017, 10:07:33 | Czytaj całość >>