W środę dwiedziliśmy Przedszkole Nr 7 im. Wróbelka Elemelka w Grodzisku Maz. Tematem spotkania była higiena i niefajne bakterie :) Przedszkolaki wysłuchały książki pt. Szymek Brudas wietnamskiej autorki i ilustratorki Khoa Le. Po lekturze odbyły się zabawy i praca plastyczna – kolorowe bakterie, te które bohater książki – Szymek nosił na sobie.
Środa, 30 Listopada 2016, 15:23:44 | Czytaj całość >>
Przyjdź. Działaj. Inspiruj to hasła, które motywują grodziską młodzież, skupioną w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, do podejmowania wysiłku na rzecz przedsięwzięć animujących czytelnictwo i ogólnie – kulturę, w środowisku lokalnym. Wszystkie z działań naszych wolontariuszy zebraliśmy w projekcie Młodzi w instytucji kultury. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i młodych ludzi, którzy chcieliby zaangażować się w realizację naszych i własnych pomysłów.
Środa, 30 Listopada 2016, 10:21:14 | Czytaj całość >>
W poniedziałkowe popołudnie w Pawilonie Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Szymańską, poetką i miłośniczką przyrody. Autorka recytowała swoje wiersze z tomiku "Serce retro" i opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Zapowiedziała, że już wkrótce ukaże się kolejny tomik jej poezji.
Wtorek, 29 Listopada 2016, 10:41:36 | Czytaj całość >>
Mamy powód do dumy! Nasi wolontariusze wydali kolejny numer magazynu bibliotecznego – „Biblioteczne Co Nieco”. Zachęcamy do jego czytania i dzielenia się uwagami. "Biblioteczne Co Nieco" jest dostępne online w rozwinięciu tej wiadomości.
Piątek, 25 Listopada 2016, 14:53:19 | Czytaj całość >>
Chyba każdy go zna i chyba każdy darzy go ciepłym uczuciem. Pluszowy Miś, bo o nim mowa, ma dzisiaj swój dzień. Także w grodziskiej bibliotece. Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na pyszne misiowe żelki i po misiowe książki.
Piątek, 25 Listopada 2016, 11:25:27 | Czytaj całość >>