Historyczne konteksty lektur szkolnych oraz młodzież wobec politycznych przełomów to tematy czwartkowego Przystanku Historia, w którym wzięli udział uczniowie grodziskiego gimnazjum nr 3.
Piątek, 25 Listopada 2016, 10:25:40 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie z poetką Grażyną Szymańską, które odbędzie się w poniedziałek 28 listopada o godz. 15:00 w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala 3.
Czwartek, 24 Listopada 2016, 13:04:38 | Czytaj całość >>
O sztuce reportażu, prawdzie i jej poszukiwaniu, a także o tym, że naszym życiem nie rządzi przypadek opowiadała podczas środowego spotkania pisarka i dziennikarka Hanna Krall. Autorka przeczytała także fragmenty "Białej Marii", swojej bardzo osobistej książki. Było to niezwykłe spotkanie, które w każdym z pewnością pozostawiło ślad...
Czwartek, 24 Listopada 2016, 12:39:10 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na prelekcję Małgorzaty Krasnej-Korycińskiej "Grodzisk 1000 lat temu", która odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 18.00 w Willi Radogoszcz. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Historyczne 15 minut". Projekt jest realizowany we współpracy z Willą Radogoszcz i Radiem Bogoria dzięki środkom Muzeum Historii Polski.
Czwartek, 24 Listopada 2016, 10:31:55 | Czytaj całość >>
Dzisiaj w Pawilonie Kultury było kolorowo i bajkowo, a to za sprawą rozwiązania konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2. Na konkurs wpłynęło 48 prac. Dzieciaki wykazały się wielką pomysłowością, talentem oraz starannością, dlatego jury oceniające prace miało niełatwy orzech do zgryzienia ;) Ostatecznie przyznano ex aequo 3 pierwsze miejsca oraz 3 wyróżnienia. Wszystkie konkursowe prace można oglądać w Pawilonie Kultury do 17 listopada.
Czwartek, 10 Listopada 2016, 15:23:06 | Czytaj całość >>