Ostry dyżur literacki to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta.
Biblioteka główna | Środa, 31 Października 2018, 14:55:41 | Czytaj całość >>
Wyjątkowe warsztaty dla dzieci w Bibliotece! Zapraszamy uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na spotkanie literacko-muzyczne z Edytą Zarębską, autorką bajek i opowiadań dla dzieci, oraz Robertem Zarębskim, muzykiem i animatorem.
Biblioteka główna | Środa, 31 Października 2018, 12:17:43 | Czytaj całość >>
Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców, na wyjątkowe spotkanie z Pawłem Zawitkowskim! Paweł Zawitkowski - terapeuta szkoły terapii neurorozwojowej NDT-Bobath, konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor wielu artykułów oraz publikacji na temat zdrowia i wspomagania rozwoju dziecka, w tym bestsellera - książki i filmu "Co nieco o rozwoju dziecka". Od lat doradza rodzicom na łamach magazynów parentingowych oraz w programach telewizyjnych.
Biblioteka główna | Środa, 31 Października 2018, 12:09:40 | Czytaj całość >>
24 października młodzież szkolna wzięła udział w wykładzie z cyklu Wehikuł czasu, czyli historia 10-letniego Bartka w 1918 roku. Spotkanie poprowadziła Edyta Gula z Obwodowego Biura Edukacji IPN w Warszawie.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 29 Października 2018, 09:57:33 | Czytaj całość >>
25 października będziemy rozmawiać o książce "Światło, którego nie widać" autorstwa amerykańskiego pisarza, Anthony'ego Doerra. Historia losów niewidomej francuskiej dziewczynki i służącego w Wehrmachcie niemieckiego chłopca, których drogi splatają się podczas oblężenia Saint-Malo.
Filia 2 | Środa, 24 Października 2018, 14:18:29 | Czytaj całość >>