W poniedziałek odbył się niezwykły recital ukraińskiej pieśniarki Olgi Czornej. W Pawilonie Kultury rozbrzmiały piosenki filmowe, romanse i musicalowe kompozycje w wykonaniu artystki.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:30:26 | Czytaj całość >>
Projekt "Historyczne 15 minut" zbliża się do końca. Jego efektem będą audycje, które w listopadowe środy o godz. 13:30 zostaną wyemitowane na antenie Radia Bogoria. Pierwsza audycja już w środę 9 listopada.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:14:53 | Czytaj całość >>
...do tego, by żyć szczęśliwie, nie potrzeba wielkiego zasobu środków. Każdy jest w stanie uczynić siebie szczęśliwym. - pisał Seneka, pisarz, filozof i stoik. Czy starożytna filozofia stoików jest aktualna we współczesnym świecie? W grodziskiej bibliotece rozmawialiśmy o tym z Piotrem Stankiewiczem, autorem książki Sztuka życia według stoików.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:07:48 | Czytaj całość >>
Dawno, dawno temu, a nawet jeszcze dawniej, tu, gdzie dzisiaj jest Warszawa, rosły gęste knieje i bory. W samym ich środku wznosił się kryształowy zamek, w którym mieszkali król i królowa z prześliczną królewną [...]. Królewna była jednak równie piękna co kapryśna... Głośne czytanie zawsze środę w Oddziale dla Dzieci. Czekamy na was w Oddziale dla Dzieci :)
Czwartek, 03 Listopada 2016, 13:30:35 | Czytaj całość >>
Zapraszamy w poniedziałek 7 lietsopada na wydarzenie muzyczne przeplatane poezją w wykonaniu ukraińskiej artystki Olgi Czornej. W programie romanse, piosenki filmowe, wiersze i musicalowe kompozycje.
Środa, 02 Listopada 2016, 09:51:46 | Czytaj całość >>