W środę kontynuowałyśmy warsztaty czytelnicze w Przedszkolu nr 7 im. Wróbelka Elemelka w Grodzisku Mazowieckim. Czytałyśmy dzieciom książkę Pawła Pawlaka i Gérarda Moncomble – „Kotek, który merdał ogonem”.
Biblioteka główna | Piątek, 07 Kwietnia 2017, 13:05:48 | Czytaj całość >>
Na zajęciach Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci czytelnicy poznali przygodę małego niedźwiedzia, który wybrał się na wiosenną przechadzkę. Maria Zdrojewska czytała „Pierwszy spacer” Marii Łastowieckiej z tomu czwartego „Poczytaj mi, mamo”.
Biblioteka główna | Piątek, 07 Kwietnia 2017, 12:03:02 | Czytaj całość >>
We wtorek byłyśmy w Przedszkolu nr 7 im. Wróbelka Elemelka w Grodzisku Mazowieckim. Przeprowadziłyśmy warsztaty w dwóch grupach przedszkolaków. Czytałyśmy „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej oraz opowieść Liny Žutautė – „Kuka Muka i uciekające uszy”. Były też zagadki, prace plastyczne i mnóstwo dobrej zabawy.
Biblioteka główna | Czwartek, 06 Kwietnia 2017, 15:00:27 | Czytaj całość >>
W czwartek, 6 kwietnia, zapraszamy na Przystanek Historia. W godzinach 10.00-11.30 odbędzie się wykład prowadzony w ramach programu – „Historyczne konteksty lektur szkolnych”. Jest on kierowany do młodzieży gimnazjalnej. W godzinach 12.00-13.30 odbędzie się wykład w ramach cyklu – „Rogate dusze. Młodzież polska wobec przełomów politycznych”. Wykład kierowany jest do młodzieży szkół średnich.
Biblioteka główna | Środa, 05 Kwietnia 2017, 15:23:58 | Czytaj całość >>
Członkowie klubu seniora, działającego w Pawilonie Kultury, wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w wielkanocnym spotkaniu. 3 kwietnia w naszej Filii nr 2 przy ul. Westfala 3 złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i rozmawialiśmy przy przygotowanych przez siebie potrawach.
Filia 2 | Środa, 05 Kwietnia 2017, 14:22:44 | Czytaj całość >>