12 października w Pawilonie Kultury odbyło się kolejne już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,które tym razem poświęcone zostało książce Paolo Sorrentino pt. "Młodość". Sorrentino jest znanym włoskim reżyserem filmowym, "Młodość" to jego debiut literacki, zdaniem klubowiczek całkiem udany. Ta minipowieść (a może raczej scenariusz filmowy?) była doskonałym pretekstem do snucia rozmów o przemijaniu, pamięci, związkach, miłości, przyjaźni i wyborach życiowych. DKK spotyka się raz w miesiącu w PK. Zapraszamy!
Czwartek, 13 Października 2016, 14:20:00 | Czytaj całość >>
W środę w oddziale dla dzieci czytaliśmy – "Laszlo boi się ciemności" i "Piwnice. Zagadki spod podłogi". Rozmawialiśmy też o własnych lękach i poszukiwaliśmy sposobów na radzenie sobie z nimi. Jednym z nich stały się wykonane przez nas Odstraszki. Na kolejne zajęcia zapraszamy do biblioteki w środę o 16.30.
Czwartek, 13 Października 2016, 13:20:32 | Czytaj całość >>
"Roztrzepana sprzątaczka", "Czekoladki dla sąsiadki", "Wścibscy", "Góra ponura" i wiele innych utworów dla dzieci wyszło spod pióra Doroty Gellner, która już 21 października będzie gościem grodziskiej biblioteki.
Wtorek, 11 Października 2016, 12:32:56 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w środę 12 października o godz. 17:00 w Pawilonie Kultury. Tym razem będziemy mówić o "Młodości" Paolo Sorrentino.
Poniedziałek, 10 Października 2016, 14:36:11 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, pisarzem i publicystą, które odbędzie się 18 października br. o godz. 11:00 w sali kinowej Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9.
Poniedziałek, 10 Października 2016, 12:56:20 | Czytaj całość >>