W poprzednim tygodniu Magdalena Żerek w audycji „Co Nowego w Bibliotece” w Radiu Bogoria opowiadała o wydarzeniach, które mają miejsce w naszej bibliotece.
Biblioteka główna | Wtorek, 21 Marca 2017, 13:19:57 | Czytaj całość >>
Braliśmy udział w Grodziskim Dniu Młodzieży. Opiekowaliśmy się głównie strefą dziennikarsko-podróżniczo-literacką. Odbyły się tam spotkania z Michałem Cessanisem i Łukaszem Długowskim oraz warsztaty dziennikarskie i robienia sushi.
Biblioteka główna | Wtorek, 21 Marca 2017, 12:29:36 | Czytaj całość >>
Wolontariusze działający w Oddziale dla Dzieci na ul. Spółdzielczej 9 wydali kolejny numer „Bibliotecznego Co Nieco”. Tym razem pisali o Japonii, kotach i dobrej literaturze.
Biblioteka główna | Wtorek, 21 Marca 2017, 11:29:03 | Czytaj całość >>
W piątek, 17 marca, odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania Macro Bios Bar. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17.00. Poprowadziła je biotechnolog Kornelia Westergaard. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej, na II piętrze Centrum Kultury.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 20 Marca 2017, 14:46:24 | Czytaj całość >>
W środę w Oddziale dla Dzieci czytaliśmy dzieciom "Na jeden dzień" Laury Leuck z ilustracjami Marca Boutavanta. Następnie czytaliśmy i oglądaliśmy – "Kto się kryje w lesie?" i "Kto się kryje w wodzie?". Książki stworzyli Eryl Norris i Andy Mansfield. Mali uczestnicy zajęć byli zachwyceni tymi pop-up bookami. Dlatego też w części plastycznej spotkania chętnie wykonywali własne, trójwymiarowe zwierzątka z papieru.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 20 Marca 2017, 14:12:51 | Czytaj całość >>