W piątek, 7 kwietnia, wraz z Izabelą Mądrzycką i Gabrielą Śliwińską zakończyliśmy projekt Most Pokoleń! To było niezwykłe spotkanie, wypełnione podziękowaniami, wzruszeniami i inspirującymi rozmowami. Nie obyło się także bez gier i poczęstunku, który został przygotowany zarówno przez koordynatorki projektu, jak i przez przybyłych gości.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 14:44:38 | Czytaj całość >>
W czwartek, 6 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Przystanek Historia. Marcin Łaszczyński przeprowadził warsztaty zatytułowane „Byli za młodzi, by iść do powstania, czyli losy młodych niezłomnych”.
Biblioteka główna | Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 07:24:47 | Czytaj całość >>
W środę kontynuowałyśmy warsztaty czytelnicze w Przedszkolu nr 7 im. Wróbelka Elemelka w Grodzisku Mazowieckim. Czytałyśmy dzieciom książkę Pawła Pawlaka i Gérarda Moncomble – „Kotek, który merdał ogonem”.
Biblioteka główna | Piątek, 07 Kwietnia 2017, 13:05:48 | Czytaj całość >>
Na zajęciach Głośnego Czytania w Oddziale dla Dzieci czytelnicy poznali przygodę małego niedźwiedzia, który wybrał się na wiosenną przechadzkę. Maria Zdrojewska czytała „Pierwszy spacer” Marii Łastowieckiej z tomu czwartego „Poczytaj mi, mamo”.
Biblioteka główna | Piątek, 07 Kwietnia 2017, 12:03:02 | Czytaj całość >>
We wtorek byłyśmy w Przedszkolu nr 7 im. Wróbelka Elemelka w Grodzisku Mazowieckim. Przeprowadziłyśmy warsztaty w dwóch grupach przedszkolaków. Czytałyśmy „W kieszonce” Iwony Chmielewskiej oraz opowieść Liny Žutautė – „Kuka Muka i uciekające uszy”. Były też zagadki, prace plastyczne i mnóstwo dobrej zabawy.
Biblioteka główna | Czwartek, 06 Kwietnia 2017, 15:00:27 | Czytaj całość >>