W Pawilonie Kultury półkolonie trwają w najlepsze. "Półkoloniści" odwiedzili Izbę Tradycji EKD/WKD, poznali historię powstania "małej kolei". Szczególnie podobała im się ruchoma makieta kolejowa oraz zabytkowy pociąg, zwany „Babunią”. W czwartek dzieci kodowały roboty, poznały program Skretch i testowały go na robotach Finch. Dzieciaki mogły zmierzyć się w konkursach na najpiękniej tańczącego robota, najbarwniej święcące urządzenie oraz na najszybszego Fincha. Pojedynki były bardzo wyrównane, a komisja jury używała jedynie najwyższej punktacji ;) A po umysłowych wysiłkach, jak zwykle trochę ruchu :)
Piątek, 29 Lipca 2016, 07:45:48 | Czytaj całość >>
W Pawilonie Kultury rozpoczął się drugi tydzień półkolonii dla dzieci z Grodziska Mazowieckiego. W poniedziałek poznawaliśmy się i integrowaliśmy. Pomagały nam w tym m.in. karty Dixit i gry zespołowe. Główną atrakcją dnia był jednak seans filmowy z popcornem.
Środa, 27 Lipca 2016, 08:05:03 | Czytaj całość >>
Wiadomo, że w naszej bibliotece można rezerwować książki. Jeśli książka jest już dostępna, wówczas informacja o tym dociera do czytelnika na kilka sposobów: mailem, smsem, a także telefonicznie. Od dzisiaj w zarezerwowanych książkach znajdzie się także informacja, który bibliotekarz przygotował rezerwację.
Czwartek, 21 Lipca 2016, 10:52:49 | Czytaj całość >>
Mija pierwszy tydzień "Lata w Pawilonie Kultury". Zabawa trwa w najlepsze. Uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Warszawskiej Kolei Dojazdowej, a także stworzyli filmiki techniką animacji poklatkowej. Zobaczcie, jak się bawimy w Pawilonie Kultury :)
Czwartek, 21 Lipca 2016, 08:46:03 | Czytaj całość >>
"Cień góry" Gregory'ego Davida Robertsa, "Cień eunucha" Jaume Cabré, "Harda" Elżbiety Cherezińskiej, "Bohaterowie są zmęczeni" Marii Nurowskiej i "Biała Rika" Magdaleny Parys.... Gratka dla Czytelników na półkach w Pawilonie Kultury :) Zapraszamy :)