Lapbook to tematyczna książka-teczka, w której można umieszczać wiadomości na dowolny temat. To interaktywna przestrzeń na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia.
Piątek, 15 Kwietnia 2016, 07:33:50 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na próbną maturę z matematyki w poniedziałek, 18 kwietnia w godz. 9:00 - 12:00 w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala 3. Zapisy w Pawilonie Kultury lub pod numerem tel. 22 100 58 70. Liczba miejsc ograniczona.
Czwartek, 14 Kwietnia 2016, 04:17:34 | Czytaj całość >>
Z ogromną radością pragniemy poinformować o nowych możliwościach rozwoju czytelnictwa, które oferuje Państwu nasza biblioteka. Dzięki nawiązanej współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” przystąpiliśmy do projektu pt. ”Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących-edycja 2015” i pozyskaliśmy urządzenie CZYTAK Plus wraz z dostępem do książek w formacie mówionym.
Środa, 13 Kwietnia 2016, 06:03:11 | Czytaj całość >>
Grodziska Biblioteka zakończyła właśnie realizację projektu "O finansach… w bibliotece". Był to kurs e-learningowy. W ramach projektu odbyło się pięć szkoleń komputerowych poświęconych zagadnieniom bezpiecznego i świadomego korzystania z usług finansowych przez Internet dla osób w wieku 50+. W naszym kursie uczestniczyło 30 osób. Spotkania odbywały się od lutego do końca marca.
Wtorek, 12 Kwietnia 2016, 09:17:41 | Czytaj całość >>
Dzisiaj w Pawilonie Kultury pojawiło się Tajemnicze Pudełko. Do pudełka czytelnicy mogą wrzucać swoje propozycje nowości książkowych, filmowych i audiobookowych. Jeśli więc Drogi Czytelniku, chciałbyś wypożyczyć jakąś publikację, której nie posiadamy w naszych zbiorach, nie wahaj się, wypełnij króciutki formularz i wrzuć do pudełka! Czekamy na propozycje. Jesteśmy bardzo ciekawi i otwarci na potrzeby Naszych Czytelników. Hasło, jakie przyświeca naszej akcji brzmi: "Pytamy gości, jakie chcą nowości". Zapraszamy i zachęcamy do udziału w akcji :)
Wtorek, 12 Kwietnia 2016, 05:59:18 | Czytaj całość >>