W Oddziale dla dzieci można zwiedzać wystawę "Drzewa" na podstawie pięknej, wielkoformatowej publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry - "Drzewa". Autorami książki są Piotr Socha i Wojciech Grajkowski. Dzieci w wieku szkolnym (klasy III) zapraszamy na niezwykłe warsztaty z Piotrem Sochą. Wypełniamy mediatekę piękną ilustracją książkową. 27 listopada, godzina 10:00 miejsce Mediateka ul. 3 Maja 57
Biblioteka główna | Piątek, 23 Listopada 2018, 13:50:37 | Czytaj całość >>
"Co by było, gdyby zwierzęta mówiły? Baśka Murmańska" to tytuł zajęć poprowadzonych przez Edytę Gulę edukatorkę z Oddziałowego Biura Edukacji IPN w Warszawie. Spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie z klasy IV i VI ze szkoły podstawowej nr 1 w Grodzisku Maz. odbyło się w ramach cyklicznych spotkań prowadzonych w naszej bibliotece - Ale Historia!
Biblioteka główna | Środa, 21 Listopada 2018, 15:14:08 | Czytaj całość >>
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza na festiwal książki młodzieżowej - Festbook Młodych. Będzie to wydarzenie cykliczne, podczas którego w grodziskiej Mediatece zbierani będą twórcy kultury młodzieżowej - wydawcy książek i czasopism, blogerzy, bibliotekarze, promotorzy kultury i jej twórcy.
Biblioteka główna | Środa, 21 Listopada 2018, 09:19:29 | Czytaj całość >>
Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, HG Film Sp. z o.o. oraz Plejada mają zaszczyt zaprosić Państwa na charytatywny pokaz mody „Zima mroźna nam nie groźna”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego. „Zima mroźna nam nie groźna” odbywa się już po raz 5. a w tym roku gościmy to wyjątkowe wydarzenie w nowo otwartej Mediatece już 25 listopada (niedziela). „Zima mroźna nam nie groźna” to impreza charytatywna, która przyjęła niekonwencjonalną formę – pokazu mody. Dziesięć Gwiazd, powszechnie znanych osób ze świata mediów, występuje w pokazie mody razem z Dziećmi z ubogich rodzin, które ubierane są od stóp do głów przez Sponsorów. Wszystkie ubrania i buty Dzieci otrzymują na własność w ramach pomocy.
Biblioteka główna | Wtorek, 20 Listopada 2018, 15:50:13 | Czytaj całość >>
Grodziska Mediateka zaprasza osoby zmagające się z chorobą nowotworową, będące w trakcie chemio i radioterapii lub po przebytym leczeniu onkologicznym na zajęcia o charakterze warsztatowym. Celem warsztatów jest wzajemne wsparcie, pokonywanie stresu oraz budowanie postawy „Ducha Walki” przy muzyce tworzonej na żywo. Zapraszamy 23 listopada (piątek), godz. 17.00
Biblioteka główna | Poniedziałek, 19 Listopada 2018, 16:35:19 | Czytaj całość >>