Przyłącz się do akcji "Zapal Światło Wolności". Instytut Pamięci Narodowej zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 symbolicznej świecy w oknach domów. Kampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. W oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapłonęła wtedy świeca. Na znak jedności z rodakami zapalił ją papież Jan Paweł II.
Wtorek, 13 Grudnia 2016, 09:39:40 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu Historyczne 15 minut, które odbędzie się w środę 14 grudnia o godz. 18.00 w Pawilonie Kultury przy ul. Westfala 3.
Wtorek, 13 Grudnia 2016, 08:20:38 | Czytaj całość >>
Redakcja "Bibliotecznego Co Nieco" ogłasza konkurs na gazetkową maskotkę. Wybierzemy najlepszy projekt, który zostanie uszyty i będzie reprezentował nasz magazyn.
Poniedziałek, 12 Grudnia 2016, 12:22:26 | Czytaj całość >>
Dzisiaj odwiedzili nasz Oddział dla dzieci uczniowie klasy III c ze szkoły podstawowej nr 4. Mówiliśmy dużo o ulubionych książkach, wspólnie oglądaliśmy najciekawsze i najnowsze książki z naszych zbiorów. Rozwiązywaliśmy biblioteczną krzyżówkę i na zakończenie głośno przeczytaliśmy najnowszą książkę R. Jędrzejewskiej – Wróbel „Praktyczny Pan”.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 15:53:16 | Czytaj całość >>
Coraz bliżej Święta, więc dzieci przygotowują się na przyjście Świętego Mikołaja! Wyprodukowaliśmy śnieg, aby jego sanie bezpiecznie ślizgały się po grodziskich dachach.Oprócz tego dzisiaj przeciskaliśmy się przez komin, poznaliśmy rytm reniferowych kopyt i... jesteśmy przygotowani, żeby smacznie ugościć Gościa w wigilijną noc! Na dzisiejszych zajęciach Bajania dzieci wykonały koszyki na ciastka dla Świętego Mikołaja.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 15:49:51 | Czytaj całość >>