Zapraszamy do obejrzenia materiału zrealizowanego podczas wczorajszego Przystanku Historia, który został opublikowany w czwartkowym Kurierze Mazowieckim.
Piątek, 09 Grudnia 2016, 09:43:37 | Czytaj całość >>
W czwartek w bibliotece odbył się Przystanek Historia, w którym wzięli udział uczniowie grodziskiego gimnazjum nr 3 i technikum nr 2. Spotkania były poświęcone 35. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. Edukatorzy z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pani Edyta Gula i pan Marcin Łaszczyński poprowadzili wykłady i warsztaty pt. "Trzynastego grudnia roku pamiętnego...- poezja stanu wojennego" oraz "Orła WRON-a nie pokona, czyli rzeczywistość szkolna lat osiemdziesiątych". Uczniowie z przejęciem słuchali o wydarzeniach sprzed 35 lat, a przygotowane przez nich gazetki doskonale odzwierciadlały klimat tamtych dni.
Czwartek, 08 Grudnia 2016, 15:41:45 | Czytaj całość >>
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w 2016 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pawilonie Kultury. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Simone de Beauvoir pt. "Pewnego razu w Moskwie". Szczególnie gorąco zapraszamy Panów, gdyż dotychczas klub spotyka się jedynie w kobiecym gronie. Nie tracimy jednak nadziei, że w Grodzisku Mazowieckim są panowie, którzy czytają. Do zobaczenia 15 grudnia (czwartek) o 17.00.
Środa, 07 Grudnia 2016, 11:51:33 | Czytaj całość >>
W poniedziałek, podczas cotygodniowego spotkania członkowie Klubu Seniora wzięli udział w warsztatach decoupage. Pod czujnym okiem Marioli Goździkowskiej przygotowywali ozdoby świąteczne, a efekty ich pracy możecie podziwiać w rozwinięciu tej wiadomości :)
Środa, 07 Grudnia 2016, 10:59:58 | Czytaj całość >>
Warsztaty plastyczne i mnóstwo zabawy! Dużo się działo podczas Mikołajek w Pawilonie Kultury. Pięknie zdobione karty świąteczne, bombki, ozdoby choinkowe z patyczków, papierowe Mikołaje i renifery oraz pyszne, lukrowane pierniczki... takie cuda robiły dzieciaki razem z pomocnikami św. Mikołaja.
Środa, 07 Grudnia 2016, 10:32:06 | Czytaj całość >>