Zapraszamy na prelekcję Małgorzaty Krasnej-Korycińskiej "Grodzisk 1000 lat temu", która odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 18.00 w Willi Radogoszcz. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Historyczne 15 minut". Projekt jest realizowany we współpracy z Willą Radogoszcz i Radiem Bogoria dzięki środkom Muzeum Historii Polski.
Czwartek, 24 Listopada 2016, 10:31:55 | Czytaj całość >>
Dzisiaj w Pawilonie Kultury było kolorowo i bajkowo, a to za sprawą rozwiązania konkursu plastycznego pt. „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2. Na konkurs wpłynęło 48 prac. Dzieciaki wykazały się wielką pomysłowością, talentem oraz starannością, dlatego jury oceniające prace miało niełatwy orzech do zgryzienia ;) Ostatecznie przyznano ex aequo 3 pierwsze miejsca oraz 3 wyróżnienia. Wszystkie konkursowe prace można oglądać w Pawilonie Kultury do 17 listopada.
Czwartek, 10 Listopada 2016, 15:23:06 | Czytaj całość >>
W poniedziałek odbył się niezwykły recital ukraińskiej pieśniarki Olgi Czornej. W Pawilonie Kultury rozbrzmiały piosenki filmowe, romanse i musicalowe kompozycje w wykonaniu artystki.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:30:26 | Czytaj całość >>
Projekt "Historyczne 15 minut" zbliża się do końca. Jego efektem będą audycje, które w listopadowe środy o godz. 13:30 zostaną wyemitowane na antenie Radia Bogoria. Pierwsza audycja już w środę 9 listopada.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:14:53 | Czytaj całość >>
...do tego, by żyć szczęśliwie, nie potrzeba wielkiego zasobu środków. Każdy jest w stanie uczynić siebie szczęśliwym. - pisał Seneka, pisarz, filozof i stoik. Czy starożytna filozofia stoików jest aktualna we współczesnym świecie? W grodziskiej bibliotece rozmawialiśmy o tym z Piotrem Stankiewiczem, autorem książki Sztuka życia według stoików.
Wtorek, 08 Listopada 2016, 13:07:48 | Czytaj całość >>