Dawno, dawno temu, a nawet jeszcze dawniej, tu, gdzie dzisiaj jest Warszawa, rosły gęste knieje i bory. W samym ich środku wznosił się kryształowy zamek, w którym mieszkali król i królowa z prześliczną królewną [...]. Królewna była jednak równie piękna co kapryśna... Głośne czytanie zawsze środę w Oddziale dla Dzieci. Czekamy na was w Oddziale dla Dzieci :)
Czwartek, 03 Listopada 2016, 13:30:35 | Czytaj całość >>
Zapraszamy w poniedziałek 7 lietsopada na wydarzenie muzyczne przeplatane poezją w wykonaniu ukraińskiej artystki Olgi Czornej. W programie romanse, piosenki filmowe, wiersze i musicalowe kompozycje.
Środa, 02 Listopada 2016, 09:51:46 | Czytaj całość >>
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Stankiewiczem, filozofem, autorem książki "Sztuka życia według stoików". O stoicyzmie będziemy rozmawiać w poniedziałek 7 listopada o godz. 18:00 w Bibliotece przy ul. Spółdzielczej 9.
Środa, 02 Listopada 2016, 09:31:35 | Czytaj całość >>
Trwa projekt "Historyczne 15 minut" realizowany przez grodziską Bibliotekę Publiczną wspólnie z Willą Radogoszcz i Radiem Bogoria. W ramach działań zapraszamy w piątek 4 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Anną Potocką, która przybliży nam tajemnice dworu w Jordanowicach. Projekt jest realizowany dzięki środkom Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Wstęp wolny!
Poniedziałek, 31 Października 2016, 09:38:19 | Czytaj całość >>
Pawilon Kultury jako 1 z 500 bibliotek w Polsce otrzymał wyjątkową pozycję książkową. "Finansowy ninja" to książka Michała Szafrańskiego, który jest autorytetem w dziedzinie mądrego oszczędzania i nagradzanym blogerem. Nasza Biblioteka otrzymała publikację w ramach programu "Biblioteka 500+", który ogłosił autor książki. Dziękujemy Czytelnikom, którzy zgłosili właśnie naszą bibliotekę :) Zapraszamy do wypożyczania.
Czwartek, 27 Października 2016, 12:26:31 | Czytaj całość >>